Danielowe zapiski

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Danielowe zapiski

Post#1 » 16 lip 2015, o 18:35

Fajny pomysł z tym dziennikiem, więc założę swój. Potem sprawdzę jak długo pisałem pierwszą książkę. :]

To tak główne założenie, to wyskrobanie dziennie między 900 a 1000 słów.
Stan obecny to 15 tysięcy słów (103 tysiące znaków) napisane od 27 czerwca. Dzisiejszy wynik to 1020 słów (7200 znaków).

Obrany cel: skończyć powieść na 450 - 500 tysiącach znaków. 8-)
No to zaczynam! :twisted:
"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany"
Carlos Ruiz Zafón

Nie lubię językowego nazizmu. Życie jest po to, żeby uczyć się na błędach.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Danielowe zapiski

Post#2 » 18 lip 2015, o 09:34

Miałam odpisać wcześniej, ale wyleciało mi z głowy :D Świetnie, że pojawił się nowy dzienniczek, tym bardziej, że jesteś tu od niedawna, a nowe twarze raczej rzadko sięgają do tego działu, a szkoda :D

W sumie... przy założonym tempie powinieneś mieć ją napisaną w niecałe trzy miesiące. Jeżeli uda się przyzwyczaić do codziennego pisania i ma się pomysł, to myślę, że termin jak najbardziej do zrealizowania :D Trzymam kciuki.

O czym właściwie piszesz?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Danielowe zapiski

Post#3 » 19 lip 2015, o 08:40

Trzy miesięcy pisania, trzy miesiące wolnego, a potem sześć miesięcy poprawiania. Czyli teoretycznie za rok, przy dobrych wiatrach, może coś wydam. <ok>

Teraz mam wolny weekend na planowanie fabuły, bo skończyłem trzy rozdziały, a czwarty nierozplanowany i wwaliłem na początek durne zapychacze w dodatku słabo napisane… ]:->

Z grubsza, główny bohater jest synem diabła i ma pomotane życie przez to. Trochę o piciu na umór, trochę o straconym szczęściu, o przegranym życiu, o ludziach, którzy nigdy nie wrócą i próbuję to ubrać w akcję. 8-)
"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany"
Carlos Ruiz Zafón

Awatar użytkownika
Camenne

Danielowe zapiski

Post#4 » 19 lip 2015, o 10:11

Sam cykl wydawniczy trwa zazwyczaj długo, zależy od wydawnictwa, zwłaszcza tego, czy jest tradycyjne, czy selfpublishingowe ;)) Do jakich planujesz wysyłać?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Danielowe zapiski

Post#5 » 19 lip 2015, o 10:29

Tradycyjne oczywiście, selfpublishing nie dałby żadnej satysfakcji i nie sprawdziłbym się. :P
Carlos Ruiz Zafón

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Danielowe zapiski

Post#6 » 22 lip 2015, o 16:10

Poniedziałek 650 słów.
Wtorek 1030 słów.
Środa 980 słów.

Po poprawkach będzie lepiej :twisted:
Carlos Ruiz Zafón

Awatar użytkownika
Camenne

Danielowe zapiski

Post#7 » 22 lip 2015, o 16:16

Daniel pisze:Tradycyjne oczywiście, selfpublishing nie dałby żadnej satysfakcji i nie sprawdziłbym się. :P

That's the spirit :D
W jakie wydawnictwa celujesz?

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Danielowe zapiski

Post#8 » 22 lip 2015, o 18:36

To będzie fantastyka, więc rozmyślałem nad Fabryką słów, może Runa i w sumie to nie wiem. Niedawno wystartowała Czwarta strona, może oni też by przytulili jakąś fantastykę. Musiałbym posiedzieć dłuższą chwilę w necie i poszukać jakichś konkretnych oficyn.

A co do selfpublishingu, bo kiedy miałem 17 lat to wysłałem do Nova Eres swoje pierwsze literackie podrygi i mieli to wydawać, ale na szczęście odrzuciłem propozycję po zobaczeniu ceny. 8-)
Carlos Ruiz Zafón

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

Danielowe zapiski

Post#9 » 24 lip 2015, o 15:24

Czwartek 250 słów do powieści i 600 do opowiadania.
Piątek 500 słów do opowiadania.

Zacząłem inny tekst, żeby na chwilę odpocząć od fabuły powieści.
Carlos Ruiz Zafón

Awatar użytkownika
Camenne

Danielowe zapiski

Post#10 » 24 lip 2015, o 18:28

Danielu, podrzucam ci: http://www.artefakty.pl/gdzie-wydawac-k ... fantastyka. Na forum też jest gdzieś wrzucone. Nie jest to na pewno kompletna lista, ale może akurat ci się przyda?

Niedawno wystartowała Czwarta strona, może oni też by przytulili jakąś fantastykę.

Zdaje się, że wydają fantastykę, ale popatrz, jak się dobrze składa - zawsze możesz zapytać u źródła, czyli Fenrira ;)) Pewniejszej informacji nie dostaniesz.

Wróć do „Dziennik literacki”