ŻPT, czyli...

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
teszka
lekki sztylet
lekki sztylet

ŻPT, czyli...

Post#1 » 30 sie 2015, o 11:48

... Żmudny Proces Tworzenia.

HALO, WITAM, CZEŚĆ. Bardzo spodobała mi się idea dzienników literackich, więc prędko zakładam swój! Może to mnie jakoś bardziej zmotywuje do pisania Ptaszka w złotej klatce ;) Znam swój problem: bardzo łatwo odrywam się odpisania. Napiszę kilka zdań, po czym sprawdzam FB, tumblra, różne fora, snapchata itd., co sprawia, że pisanie trwa w nieskończoność. Ptaszka (...) piszę gdzieś tak od października/listopada, już nie pamiętam dokładnie :( I to z dość dużymi przerwami. Od lutego poświęciłam się maturze (kiedyś trzeba było XD), po maturze trochę pisałam, a kiedy dowiedziałam się, że nie zdałam to uznałam, że dotkliwą karą, która zmotywowałaby mnie do nauki będzie zakaz pisania. W karze wytrwałam, maturę zdałam, więc czas najwyższy wziąć się za ostre pisanie!
Największą trudnością z jaką się spotykam podczas tworzenia jest research, któremu muszę poświęcić wiele, wiele, wiele wolnego czasu. Czasami, aby napisać jedno, dwa zdania szukam informacji przez pół godziny (!). No ale trudno, co robić.
Cele? Po prostu skończyć :D Nie narzucam sobie żadnych stron do napisania dziennie i tym podobne ;)

Stan na 30 sierpnia 2015 roku: 14 stron, 6602 wyrazów.
Co zrobiłam: skończony opis aspiryny (sobota, 29.08.2015)
Plan na dzisiaj: kolejny opis leku ;_______; ;_; ;_;

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

ŻPT, czyli...

Post#2 » 30 sie 2015, o 12:33

Będę śledził postępy ;)

Masz już zaplanowaną akcję, czy piszesz spontanicznie? :D
"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany"
Carlos Ruiz Zafón

Nie lubię językowego nazizmu. Życie jest po to, żeby uczyć się na błędach.

teszka
lekki sztylet
lekki sztylet

ŻPT, czyli...

Post#3 » 30 sie 2015, o 12:42

Mam zarys całości i w miarę dokładny plan wydarzeń na najbliższe fragmenty ;) Problemem jest zakończenie, ale mam jeszcze sporo czasu :D

Daniel
lekki sztylet
lekki sztylet

ŻPT, czyli...

Post#4 » 30 sie 2015, o 12:47

teszka pisze: Problemem jest zakończenie, ale mam jeszcze sporo czasu :D

Wyjdzie samo :D Ja mam tak, że znam początek i zakończenie, ale co w środku to już inna bajka :P
"Nigdy nikomu nie ufaj, Danielu, a tym bardziej ludziom, których podziwiasz. Bo nie kto inny, a właśnie oni zadadzą ci najboleśniejsze rany"
Carlos Ruiz Zafón

Nie lubię językowego nazizmu. Życie jest po to, żeby uczyć się na błędach.

teszka
lekki sztylet
lekki sztylet

ŻPT, czyli...

Post#5 » 30 sie 2015, o 12:59

ZNAM TO ;_; I potem napiszesz ten początek i wtedy takie: co ma być dalej? :/

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

ŻPT, czyli...

Post#6 » 30 sie 2015, o 12:59

ŻPT - podoba mi się :|>
Znam swój problem: bardzo łatwo odrywam się odpisania. Napiszę kilka zdań, po czym sprawdzam FB, tumblra, różne fora, snapchata itd., co sprawia, że pisanie trwa w nieskończoność

A sposób, jak temu zaradzić, jest prosty - najpierw riserczuj, a do pisania wyłączaj internet ;)
Powodzenia w pisaniu :)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

ŻPT, czyli...

Post#7 » 31 sie 2015, o 17:17

Nazwa - <ok>

Powodzenia!
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

teszka
lekki sztylet
lekki sztylet

ŻPT, czyli...

Post#8 » 3 wrz 2015, o 22:36

Dziękuję wszystkim za uznanie nazwy tematu! :D Niestety, nie mam się czym pochwalić...

31.08.2015 - miałam dobre chęci, ale nie wyszło...
01.09.2015 - początek roku szkolnego! Bardzo, bardzo dużo pracy ._. Nawet nie wiem, kiedy usunęłam, gdy przyszłam do domu...
02.09.2015 - nadal dużo pracy. Wszystko odsypiam.
03.09.2015 - Frank Underwoood (aka #daddy) :serce: + odpoczynek po pracy :/

;_; ;_; ;_; ;_; ;_; ;_; ;_; ;_; NIE WIEM, KIEDY SKOŃCZĘ TEN J*BANY RISERCZ.

Awatar użytkownika
Camenne

ŻPT, czyli...

Post#9 » 13 wrz 2015, o 14:34

I jak idzie? =)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Dziennik literacki”