Dziennik literacki Karen

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
szczepantrzeszcz
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Dziennik literacki Karen

Post#321 » 20 paź 2018, o 09:09

Piszący dzienniki dużą wagę przywiązują do liczby znaków, a mniejszą do myśli, którą zamierzają tymi znakami ująć. Byłoby lepiej, gdyby odwrócić proporcje. Nie namawiam do spojlerowania własnych tekstów, ale przy pisaniu (ja przynajmniej tak mam) nie jest problemem ilość liter, tylko... no właśnie. Może ktoś potrafi dać właściwe rzeczy słowo.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Dziennik literacki Karen

Post#322 » 21 paź 2018, o 07:41

szczepantrzeszcz pisze:Piszący dzienniki dużą wagę przywiązują do liczby znaków, a mniejszą do myśli, którą zamierzają tymi znakami ująć. Byłoby lepiej, gdyby odwrócić proporcje. Nie namawiam do spojlerowania własnych tekstów, ale przy pisaniu (ja przynajmniej tak mam) nie jest problemem ilość liter, tylko... no właśnie. Może ktoś potrafi dać właściwe rzeczy słowo.

Coś w tym jest. ;) Ale co by nie spoilerować, takie notatki z rodziaju ''co zawarłam w danym rozdziale'' prowadzę w zeszycie. Tutaj tylko ilość znaków, co by mieć obraz, na ile żwawo mi to pisanie idzie. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Karen

Dziennik literacki Karen

Post#323 » 21 paź 2018, o 22:13

Dzisiaj 8406 znaków. Jak dobrze pójdzie, to jutro powinien być rozdział VII skończony. Wydłużył mi się strasznie :kuku: No cóż, będzie z czego ciąć zbędne słowa po leżakowaniu.

Awatar użytkownika
Karen

Dziennik literacki Karen

Post#324 » 22 paź 2018, o 20:31

Dzisiaj 7010 znaków. Została dosłownie niecała strona rozdziału do napisania od nowa i gotowe!
Chociaż w sumie, ten rozdział VII, to prawie jak moje standardowe dwa rozdziały, bo ma ok. 43k :kuku: Muszę pomyśleć, jak go jakoś rozsądnie rozdzielić.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Dziennik literacki Karen

Post#325 » 22 paź 2018, o 20:34

Idziesz jak burza :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Dziennik literacki Karen

Post#326 » 23 paź 2018, o 20:14

«Karen» Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi.
Chwalebny zamiar i wytrwaj w nim. Albowiem wielu jest ludzi utalentowanych , którzy mogli zajść na szczyty. Jednak zabrakło im wytrwałości.
Oprócz samych studiów i hobby literackiego nie zapominaj jednak o drobnych przyjemnościach życia jak piwko z kolegami studentami w przytulnej knajpce na ul. Królewskiej. Pan dał nam wszak te przyjemności byśmy z nich korzystali. A praca bez rozrywki czyni z człowieka tępaka. Studia to tylko ostatni stopień do kieratu jakim jest życie dorosłe. Szanujmy ten piękny czas.
Nawiasem Karen: czy wiesz jak brzmi sopran dentystyczny? :-o

Marek Mozets karabela ze starego resora samochodowego.

Awatar użytkownika
Karen

Dziennik literacki Karen

Post#327 » 23 paź 2018, o 22:07

Wszystko prawda, Mozets. :) Ale nie wiem jak brzmi sopran dentystyczny. :kuku:

Dzisiaj 4449 znaków. Robocza wersja rozdziału VII zakończona z wynikiem 45295 znaków (co tu się stanęło?!).

Mozets
lekki sztylet
lekki sztylet

Dziennik literacki Karen

Post#328 » 24 paź 2018, o 09:29

Sopran dentystyczny to tonacja dźwięku wydawanego przez pacjenta gabinetu dentystycznego podczas usuwania zęba trzonowego - bez znieczulenia. -)))

Kawka
runiczny rapier
runiczny rapier

Dziennik literacki Karen

Post#329 » 25 paź 2018, o 22:11

Co dzisiaj u Ciebie słychać, Karen?

Awatar użytkownika
Karen

Dziennik literacki Karen

Post#330 » 1 lis 2018, o 23:30

Było kilka dni zastoju.
Rozdział III sprawdzony po leżakowaniu. Trzeba jeszcze tylko znaleźć czas i zaparcie, żeby wrzucić go na forum.
Dzisiaj 6778 znaków rozdziału VIII. Powoli, konsekwentnie do przodu.

Wróć do „Dziennik literacki”