Mots cléfs

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Mots cléfs

Post#1 » 22 kwie 2017, o 21:37

*siada w kąciku i zaczyna pisać nikomu nie przeszkadzając*

Jakiś czas temu udało mi się napisać opowiadanie. I postanowiłem sobie napisać jego kontynuację. Zaplanowałem osiem rozdziałów (tyle samo co w części pierwszej). Mam pomysł na fabułę, plan wydarzeń (niektóre z wydarzeń zmienią swoją kolejność), no i piszę... Na datę premiery wybrałem październik/listopad i do tego momentu chciałbym, aby większość została napisana. Od stycznia do dzisiaj powstały dwa rozdziały, trzeci ukończę jutro. W maju planuję napisać czwarty rozdział.
Mam nadzieję, że mi się uda, bo dużo rzeczy mnie rozprasza. Jeśli piszę fragmenty w zeszycie to jest okej, ale gdy mam je przepisywać/poprawiać/rozbudowywać to pojawiają się problemy z cyklu "jest milion bezsensownych i pochłaniających czas rzeczy, które muszę wykonać teraz" (np.teraz wymyśliłem sobie ten temat zamiast kończyć rozdział). Liczę, że jakoś się z tym ogarnę, tym bardziej, że marzy mi się stworzenie większej serii niż tylko część pierwsza i druga.
Obrazek

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Mots cléfs

Post#2 » 22 kwie 2017, o 21:40

Skoro jesteś już prawie w połowie, to bardzo dobrze wróży :mrgreen: Trzymam kciuki.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Mots cléfs

Post#3 » 23 kwie 2017, o 15:45

Dzięki.
Właśnie skończyłem pisać 3 rozdział. Nie jestem zadowolony z efektu w 100%, ale wszelkie poprawki zostawię sobie na chwilę przed publikacją. Teraz niech rozdział swoje odczeka. W przyszłym tygodniu zabiorę się za kolejny. Początkowo próbowałem pisać każdego dnia chociaż krótki fragment, ale nie potrafię tak.
Obrazek

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Mots cléfs

Post#4 » 24 kwie 2017, o 08:43

Trzymam kciuki za rozwój akcji!
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Mots cléfs

Post#5 » 24 kwie 2017, o 20:22

Żeby nie było, że jestem gołosłowny, oto moje wypociny:
Obrazek

Tak, wiem, niezbyt elegancko wygląda, ale artystyczny nieład i takie tam.
W maju rozpoczynam kolejny rozdział, a w międzyczasie biorę się za taką małą serię opartą o baśnie braci Grimm. W ogóle ostatnio zauważyłem, że wychodzą mi bardzo długie rozdziały. Wcześniej miałem po 5-7 stron, a teraz 8-9 i edytuję, aby wszystko możliwie poskracać.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Mots cléfs

Post#6 » 3 maja 2017, o 23:03

Również trzymam kciuki. :)
By the way, podziwiam zdolność pisania na papierze. Niby nic takiego, ale jak ja czasem próbuję na jakimś wyjeździe itp, to szlak mnie trafia. Potrafię tylko na kompie. ;)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Mots cléfs

Post#7 » 10 maja 2017, o 19:49

Gorzej, że potem nie chce się tego przepisywać. W tym tygodniu praktycznie nic nie napisałem. Jakiś taki zmęczony jestem. Nawet do tego wpisu przymuszam się. Podejrzewam, że to wina pracy. Praca nie służy pisaniu. Muszę się ogarnąć i coś skrobnąć w weekend.
Przynajmniej książkę czytać skończyłem.
Obrazek

Wróć do „Dziennik literacki”