Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału!

Ezoteryczny foliał

Podejmij wyzwanie, wyznacz cel i dąż do niego! Dziennik pisania dla osób potrzebujących mobilizacji.
Awatar użytkownika
Jonasz1
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Ezoteryczny foliał

Post#1 » 9 cze 2019, o 18:19

Nie jestem jeszcze pewien, jak to wszystko wyjdzie, ale w umartwianiu siebie jestem dobry. Postaram się, by mimo wszystko i wbrew wszystkiemu postawione sobie cele realizować z odchyłką +/-5%. Oczywiście im więcej, tym lepiej... i liczyć będę wszystko - włączając w to materiały pomocnicze własną dłonią skreślone, bądź palcami wystukane. Hej... może nie będzie tak źle.
Start - 600 wyrazów.
Staraj się być najlepszą wersją siebie

Awatar użytkownika
Jonasz1
scyzoryk
scyzoryk

Krew, pot i łzy

Post#2 » 9 cze 2019, o 18:21

No i dziś jest 595 - taki ogólny zarys czegoś, co chcę popełnić bez określonych ram czasowych na projekt. Rzecz będzie nosić tytuł "Studium bólu" i opowie co najmniej 10 historii, raczej ze sobą nie powiązanych, choć kto wie, co mi strzeli do głowy potem?

Monika Żarska
lekki sztylet
lekki sztylet

Krew, pot i łzy

Post#3 » 9 cze 2019, o 19:02

Z reguły bólu staram się unikać, ale...

Awatar użytkownika
Alchemik
magiczna kosa
magiczna kosa

Krew, pot i łzy

Post#4 » 9 cze 2019, o 21:19

Studium Bólu?
Najpierw trzeba poznać ból.
Samoumartwienie przypomniało mi pewien stary tekst.
Nie wiem czy wiesz, czym jest splątanie kwantowe.
Taki pretekst do mojej opowieści. viewtopic.php?f=89&t=4619

Awatar użytkownika
Jonasz1
scyzoryk
scyzoryk

Krew, pot i łzy

Post#5 » 10 cze 2019, o 05:33

@Alchemik zatem jest pierwszy trop na temat pochodzenia tytułu

Awatar użytkownika
Alchemik
magiczna kosa
magiczna kosa

Krew, pot i łzy

Post#6 » 10 cze 2019, o 16:11

Czyżbyś chciał, aby tropić pochodzenie tytułu, Twojego przyszłego, wiekopomnego dzieła, mieszkańcu trzewi Wieloryba? Leviatana, nawet, może.
Otóż, kiedy w latach sześćdziesiątych zeszłego stulecia na Wyspach Brytyjskich powstała prekursorska grupa muzyczna The Beatles, za oceanem ożywiły się zespoły, które w jakiś sposób były odpowiedzią na Beatlemanię. A może to bitnicy z Wysp odpowiadali na formę amerykańską, kiedy to z uproszczonego jazzu wyłaniał się Rock. Forma muzyczna powtarzalnych wielkich uderzeń.
W bólu rodziła się nowa epoka.
I jestem niemalże pewien, że to właśnie sztuka muzyczna popkultury, objawiła się Wielkim Wybuchem i Rewolucją Kulturalną, w pewnym sensie.
Okres nieodległej jeszcze w czasie Wojny Światowej. Okres Zimnej Wojny. Okres nowych wojen o supremacje Idei. Jak choćby poroniona Wojna Wietnamska, której rezultatem, oprócz niepotrzebnych śmierci i powtórek z okrucieństw II Wojny Światowej, były protesty młodzieży. Na całym świecie, nie tylko w Stanach.
Ruch hippiesowski. Odrzucanie zastałych wartości, odrzucanie rasizmu, nietolerancji. Rewolucja seksualna.
Narkotyki jako skutek uboczny.
Jeżeli wspominamy o bólu to, to był ciężki i bolesny poród.
Przypominam tak tytułem wstępu do tytułu.
W Nowym Jorku zaistniała charyzmatyczna grupa Blood Sweat & Tears (Krew Pot i Łzy). Nazwa nieco pretensjonalna, ale na tamte czasy oddawała znaczenie.
Pozwolę sobie przedstawić link do utworu grupy Blood Sweat & Tears https://www.youtube.com/watch?v=kK62tfoCmuQ

Jerzy

Awatar użytkownika
Jonasz1
scyzoryk
scyzoryk

Krew, pot i łzy

Post#7 » 10 cze 2019, o 16:50

Jeszcze nie miałem okazji zasiąść do komputera, ale LTE jest na chodzie cały czas.
227 słów...
Wieczorem postaram się dopełnić do celu.

Awatar użytkownika
Jonasz1
scyzoryk
scyzoryk

Krew, pot i łzy

Post#8 » 10 cze 2019, o 16:55

Alchemik pisze:Czyżbyś chciał, aby tropić pochodzenie tytułu, Twojego przyszłego, wiekopomnego dzieła, mieszkańcu trzewi Wieloryba? Leviatana, nawet, może.
Otóż, kiedy w latach sześćdziesiątych zeszłego stulecia na Wyspach Brytyjskich powstała prekursorska grupa muzyczna The Beatles, za oceanem ożywiły się zespoły, które w jakiś sposób były odpowiedzią na Beatlemanię. A może to bitnicy z Wysp odpowiadali na formę amerykańską, kiedy to z uproszczonego jazzu wyłaniał się Rock. Forma muzyczna powtarzalnych wielkich uderzeń.
W bólu rodziła się nowa epoka.
I jestem niemalże pewien, że to właśnie sztuka muzyczna popkultury, objawiła się Wielkim Wybuchem i Rewolucją Kulturalną, w pewnym sensie.
Okres nieodległej jeszcze w czasie Wojny Światowej. Okres Zimnej Wojny. Okres nowych wojen o supremacje Idei. Jak choćby poroniona Wojna Wietnamska, której rezultatem, oprócz niepotrzebnych śmierci i powtórek z okrucieństw II Wojny Światowej, były protesty młodzieży. Na całym świecie, nie tylko w Stanach.
Ruch hippiesowski. Odrzucanie zastałych wartości, odrzucanie rasizmu, nietolerancji. Rewolucja seksualna.
Narkotyki jako skutek uboczny.
Jeżeli wspominamy o bólu to, to był ciężki i bolesny poród.
Przypominam tak tytułem wstępu do tytułu.
W Nowym Jorku zaistniała charyzmatyczna grupa Blood Sweat & Tears (Krew Pot i Łzy). Nazwa nieco pretensjonalna, ale na tamte czasy oddawała znaczenie.
Pozwolę sobie przedstawić link do utworu grupy Blood Sweat & Tears https://www.youtube.com/watch?v=kK62tfoCmuQ

Jerzy

Uwierz, że doceniam, gdy ktoś dzieli się ze mną muzyką.
Natomiast co do tytułu - moją intencją nie było zachęcenie kogokolwiek do rozmyślania nad jego pochodzeniem. Przypadkowy dobór słów.

Awatar użytkownika
Alchemik
magiczna kosa
magiczna kosa

Krew, pot i łzy

Post#9 » 10 cze 2019, o 17:39

Jonasz1 pisze:@Alchemik zatem jest pierwszy trop na temat pochodzenia tytułu

A to nie jest przypadkiem zachęta?

Wiem, to żart, ale nie potrafiłem się oprzeć odpowiedzi.
W zasadzie też jest żartem.

Awatar użytkownika
Jonasz1
scyzoryk
scyzoryk

Krew, pot i łzy

Post#10 » 10 cze 2019, o 19:38

Alchemik pisze:
Jonasz1 pisze:@Alchemik zatem jest pierwszy trop na temat pochodzenia tytułu

A to nie jest przypadkiem zachęta?

Wiem, to żart, ale nie potrafiłem się oprzeć odpowiedzi.
W zasadzie też jest żartem.

A utwór jest wcale nie bolesny. To już lepiej pod tym względem wypada mój faworyt Olafur Arnalds - Written in stone

Wróć do „Dziennik literacki”