Fenix

Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych. Jak, co i gdzie wydać.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Fenix

Post#21 » 15 sty 2018, o 20:28

bart pisze:Ten wpis jest cięty i napisany z jajami, trzeba tylko wyjąć kij z tyłka zamiast lamentować. To proste jak konstrukcja cepa. Robią magazyn bez ograniczeń i ma taki być. To nie gazetka dla koła gospodyń wiejskich z niedzielnym klubem książki. Dla świetojebliwych są massmedia.

Mam lekką wadę kręgosłupa, więc może ten kij mi go naprostuje. Po takiej reklamie po czasopismo nie sięgnę. Popieram wcześniejsze wypowiedzi przedmówców.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

bart
scyzoryk
scyzoryk

Fenix

Post#22 » 15 sty 2018, o 20:48

Karen pisze:Briala odpisała w sumie to, co myślę, więc nie będę po niej powtarzać.
Bart, akurat w tej chwili to Ty się zachowujesz trochę jakbyś miał owy kij w dupie, nie mogąc pojąć, że ktoś inny może mieć odmienne zdanie na dany temat od Twojego i zamiast to przyjąć do wiadomości bądź sensownie podyskutować - atakujesz. ;)
Akurat ja mam bardzo specyficzne, miejscami niewybredne poczucie humoru. Jednak rozsądek podpowiada, że wracając na rynek po tylu latach (czyli opieranie się na dawnej renomie jest zbyt słabym filarem, żeby na tym tylko jechać, bo trochę czasu minęło), to wyjeżdżanie od razu z grubej rury z krytyką innych, gdzie sami jeszcze swojego nowego, aktualnego poziomu nie udowodnili w żaden sposób, jest po prostu słabe.

Briala pisze:Mnie tam z moim kijem w tyłku wygodnie, przynajmniej mam wyprostowane plecy.
W każdym razie, wydaje mi się, że nie każdy musi lubić szaletowy humor i szokowanie dla szokowania. Zaręczam, że nie trzeba być przy tym wcale świętojebliwym. ;)

Nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Niczego takiego jak szaletowy humor nie ma w tym wpisie.
DuralT pisze:
bart pisze:Ten wpis jest cięty i napisany z jajami, trzeba tylko wyjąć kij z tyłka zamiast lamentować. To proste jak konstrukcja cepa. Robią magazyn bez ograniczeń i ma taki być. To nie gazetka dla koła gospodyń wiejskich z niedzielnym klubem książki. Dla świetojebliwych są massmedia.

Mam lekką wadę kręgosłupa, więc może ten kij mi go naprostuje. Po takiej reklamie po czasopismo nie sięgnę. Popieram wcześniejsze wypowiedzi przedmówców.

Swoje już napisałam, plus dla mnie wychwalanie się umniejszając innych (właściwie cały rynek), jest kiepskie czy w towarzystwie, czy w pijarze. Ale każdemu jego rybka. Mnie tego typu agresywny marketing (Karen dobrze to nazwała) czy humor nie grzeje.

Potwierdzacie tylko, jesteście jak mysz pod miotłą. Jak ktoś da coś nowego i z jajem to jesteście przerażeni. Ktoś twierdzi, że jest dobry, to ściągniecie go w dół. Malkontenctwo i obcinanie skrzydeł. Byle co jak zawsze.
Nie macie racji. Szkoda mi czasu.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Fenix

Post#23 » 15 sty 2018, o 20:54

bart, upraszam się o zaprzestanie obrażania innych. Proszę zapoznać się z regulaminem forum.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Fenix

Post#24 » 15 sty 2018, o 20:56

Czuję się dumny, przyjmując nobilitację na malkontenta. Z całego serca postaram się być wytrwałym w swoich poglądach. To zaszczyt być tytułowanym tym mianem, wszak Jan Sobieski, był jednym z przywódców tego ruchu.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Fenix

Post#25 » 15 sty 2018, o 21:02

Ja twierdzę, że to jest szaletowy humor. To moje subiektywne spostrzeżenie. Możemy się kłócić do rana o to, kto ma rację, podejrzewam, że nie dojdziemy do porozumienia.
Ech, powiem tak. To, że kogoś bawią żarty z kupy, nie znaczy, że to coś z jajem, coś szokującego, łamiącego konwenanse, kontrowersyjnego. Nie. To po prostu głupie i niesmaczne. Ten tekst przedstawia ten sam poziom.
I nawet jeśli autor będzie wszystkim wmawiał, że kupa jest ładna, bo prawie idealnie okrągła, to jednak nadal będzie śmierdzieć.

A teraz EOT, nie mam ochoty przerzucać się tą kupą z trollem.
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Camenne

Fenix

Post#26 » 15 sty 2018, o 21:18

Zgadzam się z Brialą kolejny raz, to, że ktoś lubi tego typu humor i uważa go za "z jajem", nie sprawia jeszcze, że jest on uniwersalny i okej. Tylko to wszystko sprowadza się do rozmowy pt. "Co ktoś miał na myśli, a jak zostało to odebrane", a tu dyskutować trudno, bo ile punktów siedzenia, tyle punktów widzenia. Sapkowski fajnie to określił.
Myślę, że ogólnie dyskusję z bartem warto na tym etapie zakończyć, bo mam wrażenie, że to ten typ rozmówcy, który, niezależnie od tego, co napiszą inni, i tak będzie się upierać, że inni są fe i nie myją stóp. A ja swoim nie mam nic do zarzucenia.

Swoją drogą Fenix uruchomił swoją stronę: http://fenix-antologia.pl, jest zapowiedź numeru: http://fenix-antologia.pl/2018/01/13/za ... w-1-2-2018.

A także: Jarek Grzędowicz okazjonalnie, „Jak wchodzić do tej samej wody”, Piąte piwo zawsze najlepsze: Marek Oramus „QF, czyli Quantum Fiction”, Magda Białek o świecie przedstawionym „Teatru węży” Agnieszki Hałas, „Teatrum mundi”, Rafał Cichowski o wanitach, z których się wywodzi, „Wszyscy autorzy płacą”, Tomek Fiałkowski o blogosferze, „Objawy, diagnozy, recepty” i Krzysztof Sokołowski o wyższości planktonu czytelniczego, „Śmierć klasy średniej”.

To pierwsze pogrubione zapowiada się bardzo ciekawie, a drugie - hmm.

DuralT pisze:Czuję się dumny, przyjmując nobilitację na malkontenta. Z całego serca postaram się być wytrwałym w swoich poglądach. To zaszczyt być tytułowanym tym mianem, wszak Jan Sobieski, był jednym z przywódców tego ruchu.

Tomasz I Malkontent to byłoby dumne miano! :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „Jak wydać książkę?”