Ogłoszenia 

Konkurs na drabble Tęsknota za latem - zapraszamy do udziału! 

Plebiscyt na Komentatora Października 

Automatyczne wcięcia akapitowe na forum 

Nasze sukcesy na papierze

Dyskusje o polskim rynku wydawniczym, wydawnictwach, konkursach literackich i innych powiązanych tematach. Jak tworzyć konspekt, do których wydawców wysyłać propozycję wydawniczą? Jak, co i gdzie wydać.
Awatar użytkownika
Palmer
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Zobacz teksty użytkownika:

Post#61 » 26 sty 2018, o 01:22

Oj tam, nie budź! :) :)

Fenrir
redaktor prowadzący Fantazmatów

Post#62 » 26 sty 2018, o 01:47

Ktoś musi. ;)

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#63 » 26 sty 2018, o 10:40

No cóż, nie można się nie zgodzić z Fenrirem. ;) 

I to nie po złośliwości, ale po prostu znając jakość pracy tego wydawnictwa, a trochę już usłyszałam na ten temat...

Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#64 » 27 sty 2018, o 12:06

Konrad Mazur pisze:http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4706065/zaczelo-sie-w-radomiu 

mój debiutancki zbiór opowiadań.

Szkoda mi Twojej pracy i pomysłów. Uważam, że popełniłeś błąd wydając w NR.

— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo? 

— Navigare necesse est, vivere non est necesse.  

Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Post#65 » 27 sty 2018, o 13:42

Dural, Nova Res czy nie, najpierw przeczytam a potem napiszę, co o tym myślę. Prawdą jest, że to wydawnictwo nie zapewni dobrej korekty (przynajmniej w przypadku "Cienia..." tak było), o umiejętności sprzedawania, tego co wydali, nie wspominając. 

Tak czy inaczej, zawartość ważniejsza od liczby sprzedanych egzemplarzy.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#66 » 27 sty 2018, o 13:52

szczepantrzeszcz pisze:Dural, Nova Res czy nie, najpierw przeczytam a potem napiszę, co o tym myślę. Prawdą jest, że to wydawnictwo nie zapewni dobrej korekty (przynajmniej w przypadku "Cienia..." tak było), o umiejętności sprzedawania, tego co wydali, nie wspominając. 

Tak czy inaczej, zawartość ważniejsza od liczby sprzedanych egzemplarzy.

Dlatego szkoda mi, że nie wydał w innym wydawnictwie, ponieważ jego twórczość forumowa nie była zła.

Fenrir
redaktor prowadzący Fantazmatów

Post#67 » 27 sty 2018, o 14:11

Lepiej puścić już darmowego ebooka niż jeszcze dokładać do słabiutkiego wydania papierowego.

Awatar użytkownika
Camenne
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Post#68 » 27 sty 2018, o 15:04

Fenrir pisze:Lepiej puścić już darmowego ebooka niż jeszcze dokładać do słabiutkiego wydania papierowego.

Też tak uważam. 

Nie chcę podcinać skrzydeł, gratuluję spełnienia celu, ale NR to, delikatnie mówiąc, nie najlepszy wybór.

Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany! 

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Konrad Mazur
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#69 » 16 paź 2019, o 08:30

debiut musiał gdzieś pójść, trafiło na NR. I zgadzam się z Wami - są nieszczególni. 

Moje kolejne książki będą w innym wydawnictwie, o ile wszystko się uda, co założyłem. 

sporo się nauczyłem po wydaniu książki, wiele recenzji otrzymałem, wiele fajnych słów od nieznanych mi osób, to miłe.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#70 » 18 paź 2019, o 08:59

Konrad Mazur pisze:debiut musiał gdzieś pójść, trafiło na NR. I zgadzam się z Wami - są nieszczególni. 

Moje kolejne książki będą w innym wydawnictwie, o ile wszystko się uda, co założyłem. 

sporo się nauczyłem po wydaniu książki, wiele recenzji otrzymałem, wiele fajnych słów od nieznanych mi osób, to miłe.

Daj znać gdy Twoje książki zostaną opublikowane przez inne wydawnictwo. Z chęcią przeczytam.

tbrozda
scyzoryk
scyzoryk

Koyashū czyli zapiski z szałasu

Post#71 » 21 paź 2019, o 14:11

[Już na początku „Zapisków spod wezgłowia” dama dworu Sei Shōnagon stwierdziła, że „właściwie każda pora roku ma swój niepowtarzalny urok”Trudno się z tym nie zgodzić. Niemniej jednak wiosna i jesień to pory roku szczególnie mi bliskie. Powiedziałbym, że obie te pory roku stanowią pewnego rodzaju „klamry”. Wiosna pobudza do działania, pokazuje budzący się świat natury niejednokrotnie kruchy i nieporadny. Jesień z kolei nakłania do przemyśleń i podsumowań przed kończącą cykl zimą. Przypomina o przemijaniu i ulotności zarówno ludzkiego życia jak i natury...] 

Fragment Piękno przejściowych pór roku 

Z radością informuję, że ukazał się mój debiutancki tomik haiku "Koyashū czyli zapiski z szałasu". Zbiór ten jest poświęcony dwóm pora roku: wiośnie (15 haiku) i jesieni (15 haiku). Wszystkie utwory zostały przetłumaczone na język japoński. Tłumaczenia na język japoński zostały podane również w transkrypcji łacińskiej. Haiku w zbiorze nie posiadają tytułów, zostały tylko ponumerowane. 

https://ridero.eu/pl/books/koyashu_1/

Awatar użytkownika
kresowa pani
Wydany pisarz

Koyashū czyli zapiski z szałasu

Post#72 » 21 paź 2019, o 14:28

Postaram się zamówić... 

Bardzo <3 decznie :)

Sobą jestem :-D

Awatar użytkownika
Zdzisław
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#73 » 7 lis 2019, o 16:03

Jeżeli inni tu wstawiali posty, to i ja... 

12 lat temu zacząłem prowadzić bloga, gdzie umieszczałem m.in. wspomnienia w formie opowiadań. Po kilku latach, za namową czytelników, zdecydowałem się na poważniejszą formę, znaczy książkę. Byłem kompletnym laikiem, do tego nie miałem czasu ani ochoty na szukanie wydawcy i czekanie na odpowiedź; wydałem ją 2015 roku w NR (współfinansowanie). Praktycznie bez reklamy, ale duża część kwoty już się zwróciła; był dodruk książki (który też jest w większości sprzedany), którego koszt w całości pokryło już wydawnictwo. Może trafiłem w gusta "targetu"?  

Wtedy zacząłem pisać kolejne, już jako cykl "Zza zasłony czasu", ale w innym wydawnictwie "Psychoskok" (dlaczego zmieniłem? - już tu pisali inni w komentarzach). Też współfinansowanie, ale lepszy procent ze sprzedaży dla mnie. I, na plus - przyjemniejsza współpraca, co u mnie się liczy. 

W październiku 2019 roku ukazała się moja kolejna, czwarta książka (z tego cyklu) - "Czas dorosłości". Jest normalnie dostępna w księgarniach internetowych i stacjonarnych, podobnie jak poprzednie, tworzące tę serię beletrystyczno-wspomnieniową. Pozostałe info, recenzje i okładki książek można znaleźć m. in. pod linkiem: https://lubimyczytac.pl// lub na stronach księgarni internetowych.  

W tym cyklu "Zza zasłony czasu" ukazały się więc: 

1/ "Młodości szczęśliwa" (rok wydania 2016), Psychoskok 

2/ "Wileńszczyzna w miniony czas" (2018), Psychoskok 

3/ "Czas dorosłości" (2019), Psychoskok 

... (kolejne dziecko właśnie rozpocząłem), 

?/ "Syberia, inny świat" (2015) Novae Res (wydana jako pierwsza, ale chronologicznie będzie którąś z kolei). 

Oprócz tego ukazał się tomik "Fraszki, limeryki i inne żarciki" w roku 2016. Do kilku antologii i almanachów też mnie powrzucali. 

Niektóre fragmenty tej prozy oraz poezji z przymrużeniem oka publikowałem już na Artefaktach.  

I to by było na tyle ;)

Wróć do „Jak wydać książkę?”