Konkurs literacki, a wydanie książki

Dyskusje o polskim rynku wydawniczym, wydawnictwach, konkursach literackich i innych powiązanych tematach. Jak tworzyć konspekt, do których wydawców wysyłać propozycję wydawniczą? Jak, co i gdzie wydać.
Aff

Konkurs literacki, a wydanie książki

Post#1 » 22 paź 2013, o 18:52

Witam,  

 

Szybkie pytanie: Za rok wydaje swoją powieść, ale do tego czasu chciałbym "wyjąć" z niej kawałeczek i wysłać w ramach konkursów literackiego. Czy to nie zniechęci mojego wydawcy, lub nie narobi mi jakichś dodatkowych problemów? 

 

Wydawnictwo zgodziło się na sfinansowanie połowy kosztów wydawniczych, ale wciąż nie mam pieniędzy, więc pomyślałem, że rozesłanie próbki mojej powieści po konkursach literackim, jest jakąś formą "ciułania" odpowiedniej ilości pieniędzy.


Awatar użytkownika
Augustus
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 40
Zobacz teksty użytkownika:

Konkurs literacki, a wydanie książki

Post#2 » 24 paź 2013, o 06:12

Witaj. 

Musisz patrzeć w regulaminach danych konkursów, bardzo często wszystko jest napisane. Osobiście odradzałbym taki sposób, w wielu przypadkach tekst w pewnym sensie częściowo przechodzi na konkurs, co później może przynieść wiele nieprzyjemności, kiedy ktoś przeczyta fragment z konkursu w jakiejś książce. Również niektóre fora literackie mają w regulaminach napisane, że tekst zamieszczany na ich forach musi być, hm, nie tylko własny, ale ukazany tylko tam, więc podejrzewam, że wiele konkursów ma podobne zasady. To by było nieco zbyt proste, gdyby jakiś powiedzmy doświadczony pisarz wysyłał fragmenty książki (nawet jeśli jeszcze nie wydanej do druku, ale powiedzmy po serii sprawdzeń) na konkursy i co roku zgarniał dodatkową ilość pieniędzy. Jeśli jednak wydajesz książkę to ufam, że Twoje zdolności pisarskie stoją na bardzo wysokim poziomie, więc nie powinno być dla Ciebie problemem napisać nawet do tych dwudziestu stron zwłaszcza, że czasu zazwyczaj jest sporo. No i zostaje ostatnia, najważniejsza kwestia, która chyba burzy wszystko - konkursy mają zazwyczaj specyficzny temat, wyraźnie określony, również w znakach, stronach itd. a co za tym idzie, jeżeli Twoja powieść nie pasuje do tematu, wysyłanie jej fragmentów nic nie da ;) 

 

Mam nadzieję, że pomogłem :) 

 

Pozdrawiam.


Aff

Konkurs literacki, a wydanie książki

Post#3 » 28 paź 2013, o 15:34

Pomogłeś, dzięki ;) 

 

"To by było nieco zbyt proste, gdyby jakiś powiedzmy doświadczony pisarz wysyłał fragmenty książki (nawet jeśli jeszcze nie wydanej do druku, ale powiedzmy po serii sprawdzeń) na konkursy i co roku zgarniał dodatkową ilość pieniędzy." - Miałem dokładnie takie samo założenie ;)


Wróć do „Jak wydać książkę?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość