Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Zarobki pisarzy

Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych. Jak, co i gdzie wydać.
BarbaraW
scyzoryk
scyzoryk

Zarobki pisarzy

Post#11 » 7 sie 2014, o 09:39

Zarobki są faktycznie małe, ja osobiście pracuję na etacie i po pracy piszę swoje książki, a bardziej to książeczki :) Niestety muszę je wydawać za własne pieniądze w wydawnictwie ale jakoś się zwraca. Generalnie zarobek jest ale nie wydaję dużej ilości egzemplarzy. Plusem jest, że w wydawnictwie Poligraf robią korektę tekstu bo dla mnie to najgorsza robota.

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Zarobki pisarzy

Post#12 » 8 sie 2014, o 12:38

Barbaro, pozwolisz, że zapytam, jak ogólnie wyglądają Twoje wrażenia odnośnie Poligrafu? Różne opinie o tym wydawnictwie czytałam, sporo jest skrajnych - na przykład: http://www.grzegorzgawlik.pl/blog/iteml ... igraf.html.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

BarbaraW
scyzoryk
scyzoryk

Zarobki pisarzy

Post#13 » 11 sie 2014, o 14:50

Jeśli o mnie chodzi to wszystko było w porządku, terminy były takie jak ustaliliśmy, dystrybucją też się zajęli, nawet u mnie w miejscowości w księgarni była książka, a nie mieszkam w dużym mieście :)

Malinche
scyzoryk
scyzoryk

Zarobki pisarzy

Post#14 » 21 sie 2014, o 18:26

Pamiętam tę aferę z Malanowską! Najgorsze jest to, że ja rozumiem, o co jej chodzi, ale niestety nie uważam, żeby państwo było tą instytucją, która powinna rozwiązać jej problem. Nie ma na tak podstawowe rzeczy, jak służba zdrowia i edukacją i nie żebym odbierała wagi kulturze, ale umówmy się, doznania artystyczne w piramidzie potrzeb Masłowa nie znalazłyby się zbyt wysoko. Tak więc wolałabym, żeby państwo skupiło się na stypendiach na naukowców i podwyżkach dla nauczycieli, niż na promowaniu pisarzy, kiedy gusta są bardzo różne, ale zdrowie wszyscy mamy takie samo. Kto mi powie, co jest uniwersalnie wartościowe i piękne, a co miałkie i płytkie? Dla jednych Malanowska może być geniuszem, dla innych - taką sobie pisarzyną. Kto i jak to zmierzy, kto zdecyduje, komu co się należy?

Niestety cała jej wypowiedź była strasznie nieprzemyślana. Każdemu się zdarza - gorzej, że jej zdarzyło się publicznie.

araksol
scyzoryk
scyzoryk

Zarobki pisarzy

Post#15 » 9 paź 2014, o 01:28

Ile zarabiają pisarze nie wiem. Wiem, że na poezji zarobić trudno. Ja sprzedałam 3 tomiki. Jeszcze gorzej jest z aforyzmami , bo nie sprzedałam ani jednego. Udało mi sie sprzedać kilka antologii haiku. Wszystkie pozycje wydawałam we własnym zakresie...

Matey
scyzoryk
scyzoryk

Zarobki pisarzy

Post#16 » 9 paź 2014, o 20:19

Niegdyś chciałem wydać sam książkę w 3 częściach, jednak jak słyszę strasznie z tym ciężko? Szkoda, miało się te marzenia ;)
Poza tym brak mi tej zawziętości, by to zakończyć i jeszcze to, co dotychczas napisałem (80 stron) jest w takim stanie, że większość zapewne złapałaby się za głowę, a chęć jej wydania wezbrała mnie gdy zacząłem ją pisać - jeszcze w liceum.
Żyj dobrocią a Cię zdepczą,
żyj miłością a Cię wyśmieją,
żyj nadzieją a zostanie Ci ona odebrana
bowiem człowiek najgorszą jest z bestii.

Tardis
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Zarobki pisarzy

Post#17 » 23 paź 2014, o 20:09

A orientuje się ktoś jak to jest z zarobkami reżyserów?

Awatar użytkownika
Camenne

Zarobki pisarzy

Post#18 » 31 paź 2014, o 21:46

Um, raczej nie. Nie ten temat, a zdecydowanie nie to forum.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Zarobki pisarzy

Post#19 » 12 gru 2014, o 15:04

Podobno Magdalena Kozak, ex-lekarz, wynegocjowała z wydawnictwem wydającym jej książki sumę 1 zł od sprzedanego egzemplarza. Ale może to nieprawdziwa plotka. Może słynny błąd rzędu wielkości. Czyżby 10 zł?
________
Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Linden6790
scyzoryk
scyzoryk

Zarobki pisarzy

Post#20 » 13 maja 2016, o 10:56

Kultura w Polsce jest marginesem i tak będzie dopóki poziom życia w kraju nie wzrośnie. Lepszy poziom życia pozwala na rozwój kultury bo i odbiorców jest więcej. Najgorsze jest to, że mało ludzi zdaje sobie sprawę z tego jak ważna jest kultura, jak ważna jest, przede wszystkim, wszelkiego rodzaju sztuka. I to co również jest ważne: ludzie tracą wrażliwość. Nie myślą, nie kontemplują, nie zatrzymują się na chwilę, nie czują połączenia z natura, i ze znaczeniem życia. Żyjemy w czasach informacji i posiadania. szybko, szybko, info, info, info, kupuj, żryj, kupuj, żryj, kupuj, żryj, ... I to się liczy. Ma być krótko i na temat bo zwykły kowalski nie będzie chciał czytać więcej niz jedno zdanie i to w tym kierunku idzie. Nie wiem ile czasu potrzeba żeby coś się u nas w tym temacie zmieniło.

Wróć do „Jak wydać książkę?”