Nasze sukcesy na papierze

Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych. Jak, co i gdzie wydać.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Nasze sukcesy na papierze

Post#1 » 19 lip 2014, o 12:16

Słowem - ten temat jest miejscem, gdzie wszyscy użytkownicy mogą pochwalić się sukcesem książkowym "papierowym".
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

RattyAdalan
scyzoryk
scyzoryk

Nasze sukcesy - książki

Post#2 » 2 kwie 2015, o 17:43

Witajcie! Jak już pisałam na shoutboxie szmat czasu mnie tutaj nie było i co mnie bardzo cieszy, przez te dwa ostatnie lata sporo u mnie się działo - zwłaszcza pod względem literackim. A jeszcze większą radość mam z powodu, iż znów mogę z Wami przebywać. Czas nadrobić moją nieobecność! A jakże! :)

Chciałabym podzielić się z Wami moim debiutanckim tomikiem, który wydałam w 2013 roku w dwóch wersjach językowych - polskiej oraz angielskiej. Tutaj link do szerszej opinii - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/221787/ars-poetica . Była to dla mnie szalona decyzja w życiu, której muszę przyznać, że nie żałuję, chociaż projekt okładki nie jest taki, o jakim marzyłam - ale jak to się mówi, nie należy oceniać książki po okładce. Jeśli ktoś byłby zainteresowany posiadam jeszcze 13 sztuk w wersji angielskiej i już tylko 5 w wersji polskiej.

A jak u Was? Coś się pozmieniało? :)

Ps.: Jeśli ktoś jest ze Szczecina, to zapraszam do dołączenia do naszej grupy artystycznej NowyAkord (mamy podgrupę literacką, wizualną oraz recytatorską), każdy znajdzie coś dla siebie.

Pozdrawiam! :)
Człowiek jest stworzony by z niemożliwego, robić możliwe.

Awatar użytkownika
Camenne

Nasze sukcesy - książki

Post#3 » 4 kwie 2015, o 11:30

Gratulacje :)
Dlaczego zdecydowałaś się opublikować i pod nazwiskiem, i pod nickiem? Bardzo nietypowy wybór ;)

Swoją drogą, jeżeli ktoś chce pochwalić się swoim dorobkiem, to śmiało! Również na portalu przewidzieliśmy opcję, można powiedzieć, reklamowania "swoich", więc tym bardziej zachęcam do korzystania. Na forum jest kilka wydanych osób, więc ta cisza w temacie jest nieco niepokojąca ;))
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

RattyAdalan
scyzoryk
scyzoryk

Nasze sukcesy - książki

Post#4 » 10 kwie 2015, o 23:08

Witaj! Na początku chciałam wydać pod pseudonimem, pod którym publikuję w Internecie i almanachach. Jednak po rozmowie z moim wydawcą, który doradził mi wydać pod nazwiskiem, pomyślałam, że zrobię mix i połączę oba. Sądzę, że wyszło nawet ciekawie :).
Oj, to nie ładnie, że siedzą tak cicho - no jak to tak! Trzeba ich koniecznie obudzić. :) A może i ciekawe dyskusje z tego wyjdą, albo wymiana doświadczeń wydawniczych. Kto wie... kto wie... :)
Człowiek jest stworzony by z niemożliwego, robić możliwe.

czarnadama
scyzoryk
scyzoryk

Debiut!

Post#5 » 22 kwie 2015, o 10:41

Witam serdecznie wszystkich miłośników literatury (większych, mniejszych, tych, którzy kochają ją od zawsze, i tych, którzy dopiero zaczynają ją kochać;)

Jestem Justyna Towarek i pragnę poinformować, że okruch czasu temu na rynek czytelniczy weszły moje książki: "Bohater Gombrowicza i Lema wobec chaosu rzeczywistości" oraz "Porcelanowe portrety". Pierwsza książka ma charakter popularnonaukowy i wyłania się z niej obraz człowieka zagubionego, człowieka szukającego prawdziwego ''ja", nieumiejętnie wybierającego, zdezorientowanego, garnącego się do ludzi, lecz jednocześnie od nich uciekającego, kogoś kim możesz być ty, mogę być ja, są elementy kierunków filozoficznych, teorii badawczych, ale w centrum stoi człowiek - profil postaci został wyciągnięty z dwóch wspaniałych, ale może niezbyt znanych, a może nie do końca cenionych dzieł: "Kosmos" i "Śledztwo".

Druga książka to cykl opowiadań. Jest osiem postaci, więc osiem odrębnych historii. Są trochę mroczne, prawdopodobnie trochę straszne, ale ten strach rysuje się z nas, z tego, co potrafimy zrobić sobie, zrobić innym. Są intrygi, jest okrucieństwo, szalony umysł, samotność, rozpacz i potworny ból, jest żal, doświadczenie, piękna kobieta, mściwa dziewczynka, ogromna rola marzeń, zepsuta dusza, drobiazgowa obserwacja przyrody, a w niej ludzi.

Jestem ciekawa opinii, upodobań, wrażliwości na język, na zmysły. Który bohater jest sympatyczny, a który irytuje i dlaczego. Czyja historia mogłaby mieć swoją kontynuację, jakie wzbudziły refleksje?

Zapraszam do lektury!

Książki na ten moment można zakupić w księgarniach internetowych typu: zaczytani.pl, gandalf.pl, merlin.pl, ksiegarniarubikon.pl, akademicka.pl.

Zapraszam również na mojego bloga: blacklady.blogujaca.pl
Tam można dowiedzieć się choć trochę o mnie;)

Ucieszy mnie, gdy znajdą się chętni do dyskusji, bowiem rozmowa, literatura, czytanie wprowadza w zupełnie inny świat niż ten, który nas otacza.

Hanna Greń
Wydany pisarz

Nasze sukcesy - książki

Post#6 » 22 lip 2015, o 12:44

Dzień dobry wszystkim.
Hanna jest moim prawdziwym imieniem, nazwisko Greń prawdziwym nazwiskiem, sprezentowanym mi dawno temu przez męża.
Korzystam tutaj z okazji, by podziękować wszystkim za komentarze do prezentowanej na tym forum powieści o roboczym tytule Yellowknifer. Bez Waszych cennych uwag mogłoby się nie udać.
Powieść ta, stanowiąca drugą część cyklu o wiślańskich policjantach, ukaże się w pierwszym półroczu 2016 roku, nakładem wydawnictwa Replika.
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

Awatar użytkownika
Camenne

Nasze sukcesy - książki

Post#7 » 22 lip 2015, o 12:50

Gratulacje! Replika, ładnie :)
Pierwszym tomem jest "Cień sprzedawcy snów", si?

Hanna Greń
Wydany pisarz

Nasze sukcesy - książki

Post#8 » 22 lip 2015, o 14:28

Camenne pisze:<p>Gratulacje! Replika, ładnie :)

Pierwszym tomem jest "Cień sprzedawcy snów", si?</p>

Dziękuję, ciągle jeszcze nie mogę w to uwierzyć.
Owszem, pierwszy jest "Cień sprzedawcy snów" czyli doskonały pomysł i nieco słabsza realizacja (Novae Res!).

Awatar użytkownika
Camenne

Nasze sukcesy - książki

Post#9 » 23 lip 2015, o 18:51

Nie chciałabyś przenieść pierwszego tomu do Repliki po wygaśnięciu praw Novae Res? Raczej nietypowym jest publikowanie kilkutomowych serii w różnych wydawnictwach, więc pytam z ciekawości ;)) Tym bardziej, że mogłabyś wtedy śmiało zrobić korektę i wydać jako wydanie drugie.

Hanna Greń
Wydany pisarz

Nasze sukcesy - książki

Post#10 » 23 lip 2015, o 19:46

Camenne pisze:Nie chciałabyś przenieść pierwszego tomu do Repliki po wygaśnięciu praw Novae Res? Raczej nietypowym jest publikowanie kilkutomowych serii w różnych wydawnictwach, więc pytam z ciekawości ;)) Tym bardziej, że mogłabyś wtedy śmiało zrobić korektę i wydać jako wydanie drugie.

Rzeczywiście mam taki plan. Umowa z NR kończy się w lutym 2017, a więc nie tak znów odległy to termin. Przeredagowałam pierwszą część, robiąc z niej całkiem przyzwoitą powieść. Teraz, kiedy przestałam wreszcie poprawiać Yellowknifera, spróbuję znaleźć "przedczytaczy", żeby wyłapali błędy, a potem spróbuję zainteresować tekstem Replikę, szczególnie że chcą także następne części. Tym sposobem mieliby komplet.

Wróć do „Jak wydać książkę?”