Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Gdzie z opowiadaniami?

Dyskusje o polskim rynku wydawniczym, wydawnictwach, konkursach literackich i innych powiązanych tematach. Jak tworzyć konspekt, do których wydawców wysyłać propozycję wydawniczą? Jak, co i gdzie wydać.
Mat1K
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 3
Zobacz teksty użytkownika:

Amatorska książka - przygody bohaterów z gry komputerowej

Post#16 » 21 lip 2018, o 12:55

W takim razie byłbym zmuszony szukać w ogóle innego szablonu bo zmienienie tylko tła postów na biały nie ma sensu bo wg mnie będzie nieestetycznie;/. Może polecacie jakiś szablon?

Awatar użytkownika
rogas
scyzoryk
scyzoryk
Posty: 3
Zobacz teksty użytkownika:

Amatorska książka - przygody bohaterów z gry komputerowej

Post#17 » 10 sie 2018, o 13:50

Czołem! 

 

Jeżeli nie pisałeś wcześniej nigdy żadnej fantastyki, albo w ogóle niczego, to moim zdaniem branie się od razu za książkę może nie być dobrym pomysłem. 

Od siebie polecałbym raczej zacząć od napisania opowiadań, które mógłbyś publikować na poświęconych temu tematowi forach, jak np. właśnie Artefakty :) Czemu?  

Po pierwsze - dostajesz dzięki temu feedback od społeczności, który pozwoli ci doskonalić warsztat pisarski. Wbrew pozorom napisać dobry, ciekawy tekst wcale nie jest łatwo i najczęściej trzeba zaliczyć najpierw kilka nieudanych 'wtop'. Masz okazję sprawdzić, czy ludzi w ogóle taki temat interesuje, jak odbierają twoje teksty, co sądzą o fabule, sposobie jej prowadzenia i pisarskim stylu :) 

Po drugie - sama znajomość tych wszystkich dostępnych w sieci poradników dotyczących budowania fabuły, zapisu dialogów itp. zazwyczaj nie wystarcza. Trzeba ćwiczyć i to ćwiczyć bardzo dużo - pisać, publikować, czekać, aż ktoś wytknie błędy. I nie zrażać się, kiedy ktoś napisze, że coś jest źle, albo się nie podoba. Do krytyki trzeba podejść z chłodną głową i umieć wyciągać z niej wnioski. 

No i teraz zadaj sobie pytanie, czy ze swoich pierwszych pisarskich prób chcesz od razu budować książkę, czy może lepiej zrobić taką wprawkę jakimś krótszym opowiadaniem. Wiem, że chcesz wprawdzie wstawiać książkę rozdziałami, ale to nie to samo. Patrząc na podobne projekty mam jednak wrażenie, że ludzie dużo mniej chętnie komentują i oceniają 'fragmenty', bo wolą 'zamknięte' historie - przynajmniej w moim osobistym odczuciu. 

 

Powodzenia :)

http://mrogowski.pl 

Blog o pisaniu.


Wróć do „Jak wydać książkę?”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości