Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Napisane… i co dalej?

Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych. Jak, co i gdzie wydać.
blackmoon
scyzoryk
scyzoryk

Napisane… i co dalej?

Post#11 » 18 lut 2017, o 12:41

Nie jest do końca tak, że wydając książkę ze współfinansowaniem można spalić nazwisko. Ciężko jest debiutatowi wydać swoje dzieło, będąc nie znanym. W internecie wiele jest informacji, że niegdyś wielu sławnych pisarzy wydawało swoje dzieła finansując je i dlatego też dzisiaj ich znamy.
Pani Hanno, może gdyby nie N.R i informacje ile książek zostało zakupionych, może inne wydawnictwo nie przyjęłoby pani propozycji wydawniczej?
Ciekawe jak to jest z Poligrafem. To jedyne wydawnictwo współfinancujące, o którym ludzie negatywnie nie pisza...
„Człowiek nie potrafi ocenić swoich błędów tak długo, jak opowiadanie leży w szufladzie biurka; trzeba je opublikować i zacząć wstydzić się za nie; to jest jedyna możliwość nauczenia się czegokolwiek na przyszłość.” – Marek Hłasko

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Napisane… i co dalej?

Post#12 » 18 lut 2017, o 13:20

Miło, że podzieliłaś się swoją wiedzą i doświadczeniem, Hanno. Zadowala mnie przede wszystkim informacja o konspekcie, bo kiedyś zastanawiałam się, jak powinien wyglądać, żeby dobrze się prezentował :)
blackmoon pisze:Ciekawe jak to jest z Poligrafem. To jedyne wydawnictwo współfinancujące, o którym ludzie negatywnie nie pisza...

Ludzie negatywnie nie piszą o Poligrafie? Od kiedy? :) Zresztą eksperyment Pawła Pollaka dobrze pokazał, na jakim poziomie stoi to wydawnictwo.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Napisane… i co dalej?

Post#13 » 18 lut 2017, o 15:30

Hanna Greń pisze:Podjęłam teraz starania, żeby wydali również tę pierwszą, poprawioną i nieco zmienioną. Może się uda.
Szczepan się cieszy. Mam pierwsze wydanie i przekażę je wnukom z adnotacją, że na całym świecie jest tylko siedemset egzemplarzy :)) A swoją drogą, Haniu, to bardzo dobry pomysł... miło Cię widzieć na Forum.

blackmoon
scyzoryk
scyzoryk

Napisane… i co dalej?

Post#14 » 18 lut 2017, o 15:33

Echolalia, jaki eksperyment Pawła Pollaka? Ja nic nie wiem :renifer:
„Człowiek nie potrafi ocenić swoich błędów tak długo, jak opowiadanie leży w szufladzie biurka; trzeba je opublikować i zacząć wstydzić się za nie; to jest jedyna możliwość nauczenia się czegokolwiek na przyszłość.” – Marek Hłasko

Awatar użytkownika
Echolalia
magiczna kosa
magiczna kosa

Napisane… i co dalej?

Post#15 » 18 lut 2017, o 16:16

Hanna Greń
Wydany pisarz

Napisane… i co dalej?

Post#16 » 19 lut 2017, o 10:04

szczepantrzeszcz pisze:
Hanna Greń pisze:Podjęłam teraz starania, żeby wydali również tę pierwszą, poprawioną i nieco zmienioną. Może się uda.
Szczepan się cieszy. Mam pierwsze wydanie i przekażę je wnukom z adnotacją, że na całym świecie jest tylko siedemset egzemplarzy :)) A swoją drogą, Haniu, to bardzo dobry pomysł... miło Cię widzieć na Forum.

Będą warte miliony :lol: jako pierwsze dzieło sławnej pisarki ;))
Będę tu znowu zaglądać. Pozdrowionka.
Najwięcej zawsze mówią ci, którzy nie mają nic do powiedzenia.

andy
scyzoryk
scyzoryk

Napisane… i co dalej?

Post#17 » 5 sie 2017, o 18:31

pora na wysyłkę. Warto wysłać propozycję do co najmniej dwudziestu wydawnictw, zresztą im będzie ich więcej, tym większa szansa, że tekst zostanie przyjęty.

Czy wydawnictwa nie będą źle patrzeć na to, że tekst jest też u konkurencji? Co jeżeli dwa wydawnictwa będą zainteresowane?

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Napisane… i co dalej?

Post#18 » 5 sie 2017, o 18:34

Czy wydawnictwa nie będą źle patrzeć na to, że tekst jest też u konkurencji?

Jeżeli sam im tego nie napiszesz, że wysyłasz jednocześnie do innych wydawnictw, to nie będą wiedzieli ;))
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Głodzia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Napisane… i co dalej?

Post#19 » 5 sie 2017, o 19:30

andy pisze:
Co jeżeli dwa wydawnictwa będą zainteresowane?

Wybierzesz jedno. Wszystko zależy jakie warunki proponują. Wybiera się te korzystniejsze dla siebie.
Niebo nad jej głową było tak nieprzeniknione, tak niewyobrażalnie głębokie i bezkresne, że poczuła się malutka i nic nieznacząca.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Napisane… i co dalej?

Post#20 » 5 sie 2017, o 20:41

andy pisze:Czy wydawnictwa nie będą źle patrzeć na to, że tekst jest też u konkurencji? Co jeżeli dwa wydawnictwa będą zainteresowane?
Na zdrowy chłopski rozum, zabronić nie można, jednak prawo, a raczej jego brak, mogą zawierać jakiś paragraf 22. Jeżeli dwa wydawnictwa wyrażą chęć wydania i wydający jest początkującym pisarzem, powinien wydać w tym, które w swojej ofercie ma książki sygnowane bardziej znanymi nazwiskami. Nie traktuj oczywiście mojej opinii jako wiarygodnej, raczej jako widzimisię. Popełniłem w życiu jedną książczynę i był to podręcznik w formacie niewiele większym od broszurki.

Wróć do „Jak wydać książkę?”