Od bloga do wydania

Dyskusje o polskim rynku wydawniczym, wydawnictwach, konkursach literackich i innych powiązanych tematach. Jak tworzyć konspekt, do których wydawców wysyłać propozycję wydawniczą? Jak, co i gdzie wydać.
Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator
Zobacz teksty użytkownika:

Od bloga do wydania

Post#1 » 11 sty 2018, o 19:30

Temat założony z ciekawości - zastanawiałam się ostatnio, czy w Polsce są przypadki pisarzy, którzy zdobyli popularność i wydali dzięki publikowaniu na blogu/portalu. Z zagranicznych przypadków mamy choćby James czy Cassandra Clare, które obie zaczynały od publikowania na (chyba) fanfiction.net i które potem wydały jako autorskie serie. Jest też Głuchowski zaczynający właśnie od publikowania "Metra 2033" w odcinkach na blogu.  

Nie chodzi mi w tym momencie o książki typu "Finansowy ninja", bo tego typu poradników polscy blogerzy trochę natworzyli, tylko bardziej o beletrystykę. Mamy takie przypadki na naszym podwórku?

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Od bloga do wydania

Post#2 » 11 sty 2018, o 19:42

Blogów czytam mało, ale z tego, co się orientuję, to Jan Favre ze http://stayfly.pl/ wydał całkiem niedawno książkę, którą zresztą zamierzam sobie zamówić, i zbiera nawet niezłe recenzje, większość nabywców póki co to jego stali czytelnicy. I Tomasz Węcki ze Spisku Pisarzy też wydał "Wtajemniczenie", które sprzedaje właśnie za pośrednictwem swojej strony. Nie są to może książki bardzo popularne, ale kiedyś, kto wie. :D
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Od bloga do wydania

Post#3 » 11 sty 2018, o 19:57

O Tomku ze Spisku Pisarzy słyszałam i widziałam, że wydał coś (podobno dobre), ale o Janie pierwsze słyszę, bo ogólnie też średnio orientuję się w tym, które blogi teraz są popularne. Trochę też nie mam zaufania do książek blogerów :D 

Przypomniał mi się od razu Andrzej Tucholski ze swoim "morskim fantasy", ale jego książka zebrała bardzo kiepskie opinie (zawrotna ocena 3,5 na LC).

Awatar użytkownika
Briala
Jeż harcownik
Jeż harcownik

Od bloga do wydania

Post#4 » 11 sty 2018, o 21:08

Myślę, że było dużo „pisarzy”, którzy „wydali” książki. Wiecie, vanity i te sprawy... 

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/232459/demon-zadzy 

Na przykład to. A myślę, że jest sporo więcej.

I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story. 

—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Od bloga do wydania

Post#5 » 11 sty 2018, o 21:23

O nie, kojarzę to. Choć akurat analizy wydymona wspominam bardzo dobrze :D 

Miałam na myśli bardziej jednak autorów, którzy zostali wydani przez normalne wydawnictwa, bo ich teksty były bardzo popularne w sieci. Vanity to inna sprawa, tak wydanych blogerów pewnie jest dobre kilkadziesiąt, a bardziej ciekawi mnie, czy mamy "ewenementy" podobne do Cassandry Clare.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Od bloga do wydania

Post#6 » 11 sty 2018, o 21:30

Demon żądzy <3 Takich recenzji się nie zapomina XD
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Jak wydać książkę?”