Wydawnicze AMA

Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych. Jak, co i gdzie wydać.
blackmoon
scyzoryk
scyzoryk

Wydawnicze AMA

Post#21 » 28 sty 2018, o 12:55

Fenrir, dziękuję za ocenę mojego tekstu. Domyślam się, że nie jest idealny, bo ja dopiero zaczynam swoją przygodę z pisarstwem i wdzięczna jestem za każde wskazówki, jakie dostaję na tym portalu. Mój nick został zacytowany w zdaniach, które nie zawsze ja pisałam. Camenne, nie mam zamiaru nikogo manipulować, kłamać, czy celowo wprowadzać w błąd. Po prostu chciałam podzielić się informacjami, które przeczytałam w internecie i to wszystko. Moją winą jest to, że nie dociekałam jak było naprawdę, tylko sama uwierzyłam w informację przekazaną przez ludzi, na forach społecznościowych :(
„Człowiek nie potrafi ocenić swoich błędów tak długo, jak opowiadanie leży w szufladzie biurka; trzeba je opublikować i zacząć wstydzić się za nie; to jest jedyna możliwość nauczenia się czegokolwiek na przyszłość.” – Marek Hłasko

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wydawnicze AMA

Post#22 » 28 sty 2018, o 12:58

blackmoon pisze:Mój nick został zacytowany w zdaniach, które nie zawsze ja pisałam.

Ojej, to znaczy gdzie?
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Wydawnicze AMA

Post#23 » 28 sty 2018, o 12:59

2x tam gdzie ja się wypowiadałem:)

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wydawnicze AMA

Post#24 » 28 sty 2018, o 13:00

Aaa, bo już myślałam, że ja coś pomyliłam. :)
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story.
—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Wydawnicze AMA

Post#25 » 28 sty 2018, o 13:05

blackmoon pisze:Camenne, nie mam zamiaru nikogo manipulować, kłamać, czy celowo wprowadzać w błąd. Po prostu chciałam podzielić się informacjami, które przeczytałam w internecie i to wszystko. Moją winą jest to, że nie dociekałam jak było naprawdę, tylko sama uwierzyłam w informację przekazaną przez ludzi, na forach społecznościowych :(

Wiesz, w internecie jest zawsze masa nieprawdziwych informacji i rozumiem, że można czasem się naciąć, ale warto sprawdzać. Tym bardziej, że googlowanie zajmuje ledwie chwilę i dużo rzeczy tego typu można zweryfikować w mniej niż pięć minut.
Sam eksperyment Pollaka jest ciekawy, nieźle opisany i z ciekawości można by choćby przeczytać.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Toyer
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Wydawnicze AMA

Post#26 » 28 sty 2018, o 13:25

Ja czytałem o innym ciekawym eksperymencie. Co prawda nie chodziło o książkę a o artykuł naukowy znanego profesora. Wysłał swój tekst do kilkunastu czasopism czy magazynów naukowych. Sam tekst na pierwszy rzut oka wyglądał poważenie, miał wiele terminów naukowych ale każdy przeciętny człowiek mógł stwierdzić że to raczej żart niż poważny tekst. Ja się śmiałem czytając go:D Sama teoria była absurdalna do tego wplatało się tam wiele słów jakby losowo użytych, ogólnie pozbawione to było wszelkiej logiki i sensu I tylko chyba 2 redakcje się połapały a reszta opublikowała artykuł bez żadnego ale:D

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Wydawnicze AMA

Post#27 » 30 sty 2018, o 12:12

Fenrir pisze:Casus HP jest najbardziej wkurw... irytującym, jaki możesz przytaczać osobie z branży.

Ja się "wkurw" za każdym razem, jak idę do księgarni i oglądam "bogaty" asortyment. Także dobrze, że czasem wydawcy się trochę "powkurw", a nie tylko czytelnicy :)

Briala pisze:To już najgorzej świadczy o wydawnictwie, że nie wyceniają faktycznie potrzebnej korekty i redakcji, tylko ilość drukowanych kartek. Bo jeden będzie pisał łamaną polszczyzną, inny bardzo ładnie i wkład redaktora/korektora będzie mniejszy. Ale to ich nie obchodzi.

Obawiam się Brialu, że wydawnictwa typu self-publishing w ogóle się nie zajmują redakcją i korektą. Także wkładu w tym aspekcie z ich strony nie ma żadnego, to i cena zależy tylko od ilości stron...
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wydawnicze AMA

Post#28 » 30 sty 2018, o 12:57

Liusah pisze:Obawiam się Brialu, że wydawnictwa typu self-publishing w ogóle się nie zajmują redakcją i korektą. Także wkładu w tym aspekcie z ich strony nie ma żadnego, to i cena zależy tylko od ilości stron...

Self publishing to publikacja bez wydawnictwa. ;) Jak i nazwa wskazuje. Mówisz o vanity. :)
I robią korektę oraz redakcję, oczywiście. A że poziom mają, jaki mają... Cóż.
—Tom Clancy

Awatar użytkownika
Camenne

Wydawnicze AMA

Post#29 » 30 sty 2018, o 13:03

Briala pisze:I robią korektę oraz redakcję, oczywiście. A że poziom mają, jaki mają... Cóż.

I ktoś się podpisuje pod tym z nazwiska... Takie kuriozum, że aż się wierzyć nie chce :D
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Liusah

Wydawnicze AMA

Post#30 » 30 sty 2018, o 19:17

Briala pisze:Self publishing to publikacja bez wydawnictwa. ;) Jak i nazwa wskazuje. Mówisz o vanity. :)
I robią korektę oraz redakcję, oczywiście. A że poziom mają, jaki mają... Cóż.

A to sorry, zgubiłam się w dyskusji, bo myślałam, że mowa o self publishingu :) U nich też różnie bywa, znam takie, co nie robią nic. Tylko drukują. Korekta co najwyżej we własnym zakresie.
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Wróć do „Jak wydać książkę?”