Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Kącik pytań do Hanny Greń

Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych. Jak, co i gdzie wydać.
Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady
Zobacz teksty użytkownika:

Post#1 » 15 maja 2019, o 08:44

Dzięki uprzejmości Hanny, zakładam ten temat, w którym możecie zadawać pytania do niej - odnośnie twórczości i inne.

Krótki opis (za stroną Repliki):
Ur. w 1959 roku w Wiśle, mieszkanka Bielska-Białej.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Katowicach, całe życie zawodowe związała z ekonomią. Jak na autorkę mrocznych kryminałów i thrillerów jest osobą niezwykle pogodną, dowcipną, z dużym dystansem do siebie.
Debiutowała w 2014 roku. Nakładem Wydawnictwa Replika ukazały się dotąd jej książki: Uśpione królowe, Cynamonowe dziewczyny, Otulone ciemnością, Wilcze kobiety oraz Popielate laleczki – należące do cyklu W Trójkącie Beskidzkim, a także dwutomowa powieść Polowanie na Pliszkę (Jak kamień w wodę i Światełko w tunelu).
Pasjonuje się kryminalistyką. Jej mąż – emerytowany policjant – jest pierwszym recenzentem jej książek, stąd ich wiarygodność i dopracowanie merytoryczne.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
zapachmaciejki
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#2 » 25 maja 2019, o 11:01

Bardzo się cieszę, że powstał ten wątek. Jestem onieśmielona sukcesami Pani Hanny i jak większość nowicjuszów mam ogrom pytań.
Zacznę może od tych prostych.
Jak zaczynałam pisać, nieszczególną uwagę przykładałam do szaty graficznej. Akapity i interpunkcja bardzo kulały w moim tekście (ortografia to inny temat :-( ) Zawsze wydawało mi się, że takimi rzeczami zajmują się korektorzy. Nie wiem, czy widziałam to w jakimś filmie, czy zwyczajnie tak sobie to wmówiłam :-)
Moje pytanie dotyczy właśnie tego.
Czy jest to mit, czy fakt?
Na co w pierwszej kolejności zwracają uwagę wydawcy?
Czy okładkę książki powinnam mieć już gotową?

Nie myślę na razie o wydaniu książki. Na pewno chce ją dokończyć i oprawić, ale wiadomo, każdy ma jakieś marzenia...
Mam nadzieje, że te pytania nie są banalne ;-)

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Post#3 » 25 maja 2019, o 11:05

Tak z ciekawości, bo zawsze mnie to zastanawiało, choć nie jest to jakaś bardzo ważna sprawa - ile dostajesz egzemplarzy autorskich?

Jak układa się współpraca z Repliką? ;) Jesteś zadowolona?
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Wróć do „Jak wydać książkę?”