Wydawanie e-booka

Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych. Jak, co i gdzie wydać.
Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze
Zobacz teksty użytkownika:

Wydawanie e-booka

Post#1 » 27 maja 2019, o 17:39

Witam, uwierzcie albo nie ale nie znalazłem w tym dziale podobnego tematu. Czytając w necie instrukcje na temat jakiego programu użyć do napisania i publikacji e-booka, zorientowałem się, że na Artefaktach jest zapewne wiele know-how na ten temat.
Wiecie może jaki jest popularny, prosty i darmowy sposób na udostępnienie książki w sieci? Jak dotąd znalazłem tylko aplikację na Maca, dzięki której możemy wyeksportować książkę do iBookstore. Niestety mam PC. Czy ktoś jest obeznany z tym jakim kanałem, w której księgarni i przy pomocy jakiego software można to zrobić z komputerem z Windowsem? Nie chodzi mi o korzystanie z wydawnictwa selfpubowego, tylko zrobienie wszystkiego samemu i publikowanie jako osoba prywatna.
Pozdrawiam jak zwykle serdecznie i dziękuję z góry za dobre rady.

PS Jeśli temat gdzieś jest to przepraszam i proszę o przeniesienie posta gdzie indziej.

Gość

Wydawanie e-booka

Post#2 » 27 maja 2019, o 20:09

Mszczuj pisze:Nie chodzi mi o kożystanie

nooo, błagam :-o

Awatar użytkownika
Alchemik
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Wydawanie e-booka

Post#3 » 27 maja 2019, o 20:21

Nie usprawiedliwiam Mszczuja, Gościu.
Wiem jednak, że takie błędy mogą wyniknąć zupełnie niespodziewanie.
Pomijając dysgrafię, dysortografię.
Kiedyś wypaliłem strasznym błędem ortograficznym, zupełnie ni stąd, ni zowąd. Na forum, przed wszystkimi.
Za nic nie potrafię zrozumieć, dlaczego?
Rzuciłem się do naprawy, zanim ktoś przeczyta. Dosłownie przechodziły mnie dreszcze.
Udało mi się skorygować.
Ale do tej pory nie wiem, dlaczego tak hybiłem. Błąd był takiego właśnie rodzaju.
Wydawało mi się to niemorzliwe. A jednak.
Umysł potrafi płatać figle.

A tak właściwie, to kim jesteś, Gościu?

Gość

Wydawanie e-booka

Post#4 » 28 maja 2019, o 10:05

Alchemik pisze:A tak właściwie, to kim jesteś, Gościu?

Gościem, Alchemiku, gościem...

Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wydawanie e-booka

Post#5 » 28 maja 2019, o 10:39

Fajna dyskusja się wywiązała, dziękuję za wszystkie praktyczne rady.

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Wydawanie e-booka

Post#6 » 28 maja 2019, o 10:44

Mszczuju, nie orientuję się. Kojarzę tylko takie pseudowydawnictwa jak e-bookowo, których nie chcesz (i słusznie).

Poszukaj może w anglojęzycznej sieci? U nas self-pubowe wydawanie e-booków nie jest popularne, ale tam bardzo.
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wydawanie e-booka

Post#7 » 28 maja 2019, o 11:18

Schlebia mi, że zakładasz, że znam obcy język. W istocie znam. Dobra rada, dziękuję.

Mszczuj
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wydawanie e-booka

Post#8 » 28 maja 2019, o 15:48

https://tosieoplaca.pl/tso-013/
Znalazlem bardzo dobry podcast, ktory wszystko wyjasnia od strony technicznej.

Najbardziej martwi mnie to, że żeby sprzedawać ebooka trzeba założyć działalność a juz takową zakładałem (i zamykałem) i nie przysluguje mi mały ZUS :(

Pozostają projekty non-profit. W sumie też frajda. Wezmę się za korekte, redakcję i formatowanie jak tylko dokończę opowiadanko, nad którym pracuję i zdam relację jak idzie z samodzielną publikacją.

Wróć do „Jak wydać książkę?”