Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Proza marca: Złodziej wspomnień - prolog | Poezja marca: cztery pory odpustów

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”!
Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Ekranizacje a książki

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Jack Doluoz
Zdobywca Artefaktu 2012

Ekranizacje a książki

Post#81 » 22 paź 2012, o 20:36

"W drodze" - przyzwoita ekranizacja książki, przyzwoity dobór aktorów. I jakoś mam gdzieś, w przeciwieństwie do większości, że jedną z kobiet Deana zagrała Kristen Steward. Może dlatego, że zagrała przyzwoicie ;)) No i Sam Riley jako Jack Kerouac - strzał w dziesiątkę.

xXx

Ekranizacje a książki

Post#82 » 16 mar 2013, o 20:02

Ja może rozpocznę nowy temat: Harry Potter. Jest tyyyyyyle błędów w ekranizacji :D

Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna

Ekranizacje a książki

Post#83 » 16 mar 2013, o 23:18

Ekranizacja Harry'ego Pottera były omawiane na samym początku tematu. Try harder, sunshine.
"I'm not evil, I'm just differently moral."

"Life's a bitch, now so am I."

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Ekranizacje a książki

Post#84 » 22 mar 2013, o 23:38

Podobnież Emma Watson ma grać Anastacię Steel z "Fifty shades of Grey" :shock: ...
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Ekranizacje a książki

Post#85 » 23 mar 2013, o 01:49

^ zaprzeczyła temu na swym Twitterze. :D
where does everybody go when they go?

adaxetanos

Ekranizacje a książki

Post#86 » 6 kwie 2013, o 15:32

Wielki Gatsby. Książka wg mnie naprawdę warta uwagi. Książka wciąga w amerykański świat z lat 20 XX wieku. Miłość, wyższe sfery, drogie auta, rezydencje i zwykłe problemy, które Fitzgerald w świetnym stylu przekazuje czytelnikowi. 10 maja 2013 kolejna ekranizacja. Rolę tytułowego bohatera zagra L. DiCaprio. A ponoć nad muzyką do filmu czuwa raper Jay-Z, znany z tego, że jak coś robi to na wysokim poziomie i z klasą. Jak im dobrze wyjdzie to może być zajebista ekranizacja zajebistej książki.

Kostucha
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Ekranizacje a książki

Post#87 » 26 kwie 2013, o 23:21

Intruz - sam film nie urywa dupy, ale spoglądając na to jako na adaptację książki, to jest ona ukazana dość wiernie, choć zdecydowanie brakowało mi odczucia zagrożenia ze strony innych do bohaterki, gdy znalazła się zarówno wśród swoich, jak i obcych. Ponadto rozdarcie emocjonalne pomiędzy dwoma facetami było chyba jednak za mało namacalne.
No i zmieniono wygląd finalnego ciała Wandy z blondynki w brunetkę.
Po prostu robię za zły charakter.

Incubus
scyzoryk
scyzoryk

Ekranizacje a książki

Post#88 » 15 maja 2013, o 19:02

Czekam na ekranizacje Mrocznej Wieży Stephena Kinga ;-)

podobno ma być w 2015/14 roku.

kurczak007
scyzoryk
scyzoryk

Ekranizacje a książki

Post#89 » 1 gru 2013, o 15:22

Nie podobała mi się ekranizacja "Christine" Stephena Kinga, uważam, że reżyser trochę "zepsuł" ten film.

Anniba
scyzoryk
scyzoryk

Ekranizacje a książki

Post#90 » 8 lut 2014, o 12:53

Milczenie owiec - jedn z moich ulubionych filmów, daje rade książce, jednak książka znaczenie lepsza.
Millenium - Film wyłączyłem po 5 minutach, książka za to bardzo mi się podobała.
Harry Potter - i książkę i film bardzo lubię.
LOTR - przeczytałem tylko pierwszą część, znacznie wolę film, książka mnie nie wciąga.

Wróć do „Film i serial”