Wybory Komentatora Maja - zachęcamy do głosowania! 

Obrazek

Ulubione mangi i anime

O tym, co się dzieje na szklanym i małym ekranie.
Awatar użytkownika
Lailerosse
Ukryta Opcja Imperialna
Zobacz teksty użytkownika:

Ulubione mangi i anime

Post#91 » 29 sty 2013, o 20:40

Ojoooj, kocham Evangeliona jakąś taką dziwną, patologiczną miłością :lol: I nawet Rebuild zaczął mi się podobać, bo okazuje się, że jest czymś zupełnie innym niż zwykłym rebootem i jak ja w ogóle Hideakiego Anno mogłam o coś takiego podejrzewać.
"I'm not evil, I'm just differently moral." 

"Life's a bitch, now so am I." 

“To be a Sith is to taste freedom and to know victory."

Pani Ka

Ulubione mangi i anime

Post#92 » 14 mar 2013, o 21:32

Anime nie lubię oglądać, bo zajmują za dużo czasu. Po co mam marnować dwadzieścia minut na animacje, skoro mangę przeczytam w pięć? Może podam tytuły, które aktualnie czytam: sztandarowe Naruto, Bleach, One Piece. Oprócz nich znajduję jeszcze chwilkę na Green Blood, Beelzebub, Gamaran, One-PunchMan, Gantz, Claymore, Hajime no Ippo, Psyren, King of Hell, Devil King is Bored, Katekyo Hitman Reborn, Dengeki Daisy, Fairy Tail, Deadman Wonderland, Wake Up Deadman, Freezing, The Breaker, The Breaker: New Waves, Btooom!, Ao no Exorcist, D.Gray-Man, FMA, Legends of Tyr, Shiki, Monster, I am a hero. Z dorobku anime mogę natomiast wymienić Durarara!, Hellsing, FMA, FMA: Brotherhood, DTB i pewnie jeszcze o czymś zapomniałam. Ogólnie troszkę tego dużo ^^"

Awatar użytkownika
SHIROGACE
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#93 » 19 maja 2013, o 07:42

Anime kiedyś oglądałam non stop, gdy tylko wchodziłam na komputer, szukałam fajnych tytułów. Teraz robię to rzadziej: anime pochłaniają mnóstwo czasu, a ja czas spędzony na komputerze przeznaczam głównie na rozmowy (zwłaszcza, że mam tylko godzinę czasu dziennie. Przeklęty niech będzie limit rodzicielski!). Zdążyłam jednak obejrzeć już niemal mocną setkę anime (jakiś trzech mi brakuje do stu) i, oczywiście, wyrobiłam sobie ulubione pozycje :D

1. Kuroshitsuji - kreska jest śliczna. Postacie dobrze dopracowane, mam jednak trzy przeciwwskazania. Po pierwsze, rozwój akcji. Niestety, akcja wolno si rozwiajała i reżyserzy na dodatek dali parę odcinków-zapychaczy. Niektóre są jne, ale jeden doprowadza mnie do szału i omdlenia. Po drugie, postać Elizabeth - zły pomysł, mętna koncepcja. Po trzecie, idealność Sebastiana. Trochę to kłuje, trochę przeszkadza - da się wytrzymać, ale w porównaniu do mangi Sebastian staje się mdły i nieco wnerwiający swoją niezwykłością. W mandze czesto pokazuje swoje "prawdziwe ja", dlatego jego idealnośc jest wręcz pożądana, w końcu mu wolno, nie jest zwyczajnym człowiekiem. Ale w anime wypada to dość słaby, Sebastian raczej nie pokazuje kim naprawdę jest. (Tak notabene gdyby porównać tą serię z drugą, to Kuro dostałoby 1000 pkt na 100, a druga jakieś 2025.) 

2. Monochrome Factor - za dużo chibi, naciągane postacie, fabuła przerysowana... Acz wypada to kochać chociażby za samego Shirogane (na którym ogólnie wzorowałam nick ^^"). 

3. Psycho-pass - ciekawa bohaterka, ciekawy świat, ciekawe... w sumie wszystko. Twórcy się postarali, trzeba przyznać. Anime stosunkowo młode, z zeszłego roku. 

4. Soul Eater - kreska może gryźć w oczy, ale ja ją chwalę. Raczej wszystko w porzadku, chociaż mi nie podoba się końcówka. 

5. Pandora Hearts - podobne do Kuroshitsuji, brak zapychaczy, za to więcej drażniących postaci. Akcja szybko się rozwija. 

6. Death Note - to chyba każdy lubi. 

Jesli chodzi o mangi, te o wiele częściej czytuję. Codziennie jakąś. Mam trzy ulubione: 

1. Kuroshitsuji - zdecydowanie lepiej, niż w anime. Brakuje w mandze mi tylko Asha... :cry:  

2. Vassalord - uwaga! Nawiązania do homoerotyki męskiej. Uwielbiam postać Rayflo, zresztą, Cherry też jest niczego sobie. Tylko Barry mnie denerwuje, ale, jak zauważyłam, każdy raczej za nim nie przepada. 

3. Pandora Hearts - lepsze od anime, tyle powiem. 

Jak widać, mam swoich świętych anime trochę więcej od mangi ^^. 

Jeśli wystąpiły wyraźne błędy, przepraszam, ale mam dziwne paluszki, nie chcą w klawiaturę dobrze trafiać.

Awatar użytkownika
myownheaven
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#94 » 19 maja 2013, o 22:02

Junjou Romantica!  

Poza tym z sentymentu wszystkie tasiemce, Bleach, DB, Naruto, czy tam Death Note i Kuro.  

Ogólnie przepadam za yaoi :3

Awatar użytkownika
SHIROGACE
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#95 » 20 maja 2013, o 16:52

myownheaven pisze:Junjou Romantica!  

Poza tym z sentymentu wszystkie tasiemce, Bleach, DB, Naruto, czy tam Death Note i Kuro.  

Toż to siostrę yaoistke znalazłam! :D Ja tam wolę od Junjou Koisuru Boukun. Ukeś jest tam sliczny i ładnie jęczy ^^.

Awatar użytkownika
SHIROGACE
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#96 » 20 maja 2013, o 16:54

myownheaven pisze:Junjou Romantica!  

Zaraz, zaraz... Jestes facetem! Gej czy normalny yaoista? :3 (jak gej, to fajnie... bo mam samych bi kolegów, homo by się przydał xD.) 

Zwracam uwagę na to, iż nie należy pisać postów jeden pod drugim. Od tego jest opcja edycji. ~Koś

Awatar użytkownika
Cam
Ukryta Opcja Imperialna

Ulubione mangi i anime

Post#97 » 29 sie 2013, o 12:29

Patrząc na swoje posty w tym temacie, teraz mogę powiedzieć, że z mang i anime zdecydowanie wyrosłam nieco temu. Na szczęście, dzięki Bogu.

Awatar użytkownika
Nekroskop
scyzoryk
scyzoryk

Ulubione mangi i anime

Post#98 » 29 sie 2013, o 22:28

Bo w większości mangi/anime ociekają wtórnością i infantylizmem, co z wiekiem staje się dla widza/czytelnika oczywiste. Poza tym w myśl panującego w Japonii kultu młodości, główni bohaterowie w/w to przeważnie nastolatkowie, z którymi trudno się utożsamić osobie w wieku 20+. 

Niemniej są mangi takie jak "Berserk" i anime takie jak "Cowboy Bebop".

Darkling

Ulubione mangi i anime

Post#99 » 9 wrz 2013, o 11:16

Wcinam wszystko jak popadnie, jednak do ulubionych zaliczyć mogę tylko "Cowboy Bebop'a", "Ghost in the Shell" i "Death Note". Z tasiemców ostatnio zacząłem np. Soul Eater'a.

Awatar użytkownika
Kiwi
magiczna kosa
magiczna kosa

Ulubione mangi i anime

Post#100 » 16 mar 2014, o 21:00

Nie manga, ani anime, ale interesującym się komiksem polecam przejrzeć Mould Map: http://mouldmap.tumblr.com/ Alternatywna i dość kultowa publikacja o "nowych-młodych" twórcach komiksów, niestety nie widzę kopii do sprzedaży w Polsce, a i cena nie jest przystępna (30 funtów! DLACZEGO?! ;( ), ale warto zerknąć na stronę, może znajdzie się coś ciekawego! 

A poza tym, nie pamiętam, czy już o tym pisałam, ale: http://read.mangashare.com/Uzumaki to jest prawdziwa, krwawa, obrzydliwa perełka :D

Lira
Wójt gminy Artefakty
Wójt gminy Artefakty

Ulubione mangi i anime

Post#101 » 3 paź 2014, o 17:34

Oooo, Junji Ito! Naprawdę nie wiem dlaczego, ale lubię jego horrory, szczególnie Gyo, chociaż jest naprawdę nienormalne i obrzydliwe. Uzumaki nigdy nie dorwałam, może w końcu czas przeczytać. :D 

Oglądałam ostatnio Shingeki no Kyojin i mnie bardzo pozytywnie zaskoczyło. Po wszystkich ochach i achach jakie słyszałam spodziewałam się średniej serii (bo niestety takie są bardzo często popularne na tumblr i dookoła), ale chociaż fabularnie nie jest to nic specjalnie odkrywczego, to po raz pierwszy od bardzo dawna autentycznie zastanawiałam się, co się stanie z bohaterami i nie byłam pewna tego, jak akcja się potoczy. Do tego pełno beznamiętnie zabijanych bohaterów, bardzo ładna kreska w anime i pasująca muzyka... Plus, bohaterowie zmieniają się w czasie trwania historii w wiarygodny sposób, to na pewno duży plus. Polecam i z całą pewnością będę oglądać następny sezon.  

Wróciłam też do CLAMPa, konkretnie do xxxHolic i muszę powiedzieć, że nadal tę mangę lubię, chociaż zupełnie jej już nie rozumiem. Ostatnio została wznowiona i nowa seria jest już tak zaplątana, że zapewne wszystko wyjaśni się dopiero za kilka lat. Mam jednak słabość do serii w których mitologia i przesądy grają dużą rolę, a xxxHolic zawsze w idealny sposób łączy to z tajemniczością i naprawdę dobrze zaplanowaną fabułą. Szkoda tylko, że wychodzi tak wolno, bo o wiele łatwiej jest go zrozumieć, gdy się czyta pod rząd. 

Edycja:  

xxxHolic stał się bardziej zrozumiały z czasem, bo zaczęła wychodzić kolejna seria, która wyjaśnia, co się w xxxHolicu dzieje... Ech, CLAMP. 

Generalnie skończył się sezon, a nowy jeszcze na dobre nie rozkręcił, więc korzystając z tego, że na forum fanów m&a przybyło, spytam: ktoś coś dorwał ciekawego? :D

Hell hath no limits, nor is circumscrib'd in one self place; but where we are is hell, 

And where hell is, there must we ever be.

Awatar użytkownika
InfraRedSubZeral
Użytkownik zbanowany

Ulubione mangi i anime

Post#102 » 23 gru 2014, o 10:19

Cześć, Michael, Kobayashiego Makoto (manga o kotach).
________ 

Ludzie są stworzeni do tego, by pożądać

Awatar użytkownika
Circe
Użytkownik nieaktywny

Ulubione mangi i anime

Post#103 » 23 gru 2014, o 12:01

mangi: 

• Hellsing. Mój numer jeden od zawsze (i na zawsze).
  • Death Note. Uwielbiam praktycznie każdą postać w tej mandze (i anime).
  • Loveless za wspaniałą kreskę.
  • Osiedle promieniste - genialna manga, polecam każdemu, kto jeszcze nie czytał. :)

anime: 

• Hellsing. Mój numer jeden od zawsze (i na zawsze).
  • Fushigi Yuugi (trochę za dużo romansidła, ale można to przełknąć ze względu na świetne postaci i humor :) )
  • Vision of Escaflowne (też za dużo romansidła, ale ten soundtrack... najlepszy jaki słyszałam w anime)
  • Spirited away - klasyk :)
  • Mój sąsiad Totoro - jak wyżej :serce:
Problem with that world is that intelligent people are full of doubts while the stupid ones are full of confidence... 

Charles Bukowski

Awatar użytkownika
Vampircia
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Ulubione mangi i anime

Post#104 » 11 lis 2015, o 13:48

Nie chcę niepotrzebnie zakładać nowego tematu, więc spytam tutaj. Znacie jakieś dobre anime typu seinen?
Obrazek

Awatar użytkownika
DuralT
Misiowy amator piwa
Misiowy amator piwa

Ulubione mangi i anime

Post#105 » 11 lis 2015, o 18:08

Berserk, Monster, Cowboy Bebop, Rainbow (czytałem tylko mangę, ale słyszałem, że jest niewiele lepsza od anime). Darker than Black oraz Black Lagoon, są trochę lżejsze ale też dają radę.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo? 

— Navigare necesse est, vivere non est necesse.  

Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Film i serial”