Rafał Kosik

Dyskusje o konkretnych pisarzach i ich książkach.
Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Rafał Kosik

Post#1 » 25 kwie 2014, o 11:58

Rafał Kosik to nasz rodzimy autor, kojarzony głównie dzięki cyklowi dla młodzieży pt. "Felix, Net i Nika". Oprócz tego pisze sporo opowiadań fantastycznych. :D Laureat Nagrody Zajdla za powieść "Kameleon".
Ktoś czytał, ktoś widział, ktoś się podzieli wrażeniami? :D
where does everybody go when they go?

Mań
gladius tytanów
gladius tytanów

Rafał Kosik

Post#2 » 26 kwie 2014, o 10:42

Czytałam Felixa, Neta i Nikę kupę czasu temu i wtedy mi się bardzo podobało. Niestety nie znam innych jego utworów, więc mogę jedynie stwierdzić, że wspomniany przeze mnie tytuł jest godny polecenia dla młodszych, jak i nieco starszych - nie powinni się nudzić, a młodzi pewnie pialiby z zachwytu. W tej książce zawarł wszystko, co książka dla młodzieży mieć powinna. Jest intryga, przyjaźń, miłość, tajemnice, urządzenia nie z tego świata, a to wszystko okraszone niebanalnym humorem.

mars
scyzoryk
scyzoryk

Rafał Kosik

Post#3 » 27 kwie 2014, o 00:09

czytałam "kameleona", byłam pod wielkim wrażeniem i następna książka po jaką sięgnęłam,"mars" też była autorstwa kosika. być może nie dorównuje kameleonowi, autor pisze naprawdę dobre powieści, opowiadania, felietony. zdecydowanie warto przeczytać coś oprócz "felixa..." :D

KreeoLe
scyzoryk
scyzoryk

Rafał Kosik

Post#4 » 1 paź 2014, o 20:02

Mam całą serię "Felixa, Neta i Niki", kiedyś wręcz uwielbiałam tą książkę. Nadal uważam, że jest świetna, chociaż przydałoby się odświeżyć pamięć. Nie czytałam żadnej innej książki Kosika, chociaż podobno warto.
[center]"Człowiekiem jesteś, więc wszystko co ludzkie nie jest ci obce."[/center]

Wróć do „Strefa autorów”