Bagno zgnilizny - prolog + rozdział 1

Fragment powieści

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości. Mile widziane wszelkie możliwe gatunki literackie i teksty, które nie mieszczą się w dziale Miniatury i drabble. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów!
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble". 

Przydatne definicje 

drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń 

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż objętość dopuszczalna przez skrypt, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości. 

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).

Awatar użytkownika
MalaK
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Bagno zgnilizny

Post#16 » 7 kwie 2015, o 23:04

... na mój gust to alternatywne wieki średnie, w tekście pojawiło się określenie rycerz, jakiś zamek z loszkiem też się znajdzie, a tu nagle <<trach>> MACZETA. Trochę nie te realia... chyba że pierwsi łowcy pochodzili z terenów, na których maczeta jest czymś normalnym.

Czasy są bardziej nasze, tylko akurat w pierwszym rozdziale tego nie widać, bo akcja toczy się w dość osobliwym miejscu. Wampiry sobie jakby przywłaszczywy stary zamek, który był już przez wszystkich zapomniany i w nim zamieszkały. Reszta świata (że tak to nazwę) to normalne miasta z wieżowcami itp. Po prostu nie widać tego tutaj. 

A maczeta jest dlatego, że w mojej wizji, wampira można zabić poprzez odcięcie mu głowy. Osikowe kołki jakoś do mnie nie przemawiają, nie wiem dlaczego. Maczetą łatwiej niż nożem, a chyba jest bardziej poręczna od jakiegoś miecza, piły mechanicznej czy nie wiadomo czego tam jeszcze, tak mi się przynajmniej wydaje ;-)

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili, pokaż, że się mylili.

Tagi:

Awatar użytkownika
ŁK
scyzoryk
scyzoryk

Bagno zgnilizny

Post#17 » 7 kwie 2015, o 23:50

agathas pisze:
ŁK pisze:"Cierpienia młodego Wertera" - wydają mi się średnio zachęcającym przykładem

dlaczego? bo są lekturą? 

A ballada "Król Olszyn"? też zły przykład? 

Albo "Faust"? 

Oglądałam dzisiaj film "Goethe" - polecam każdemu. Cudowny film. 

A tak przy okazji, Goethe pisał wspaniałe wiersze o miłości.  

Z jednej strony są lekturą (u mnie to działa jak czosnek na wampira), z drugiej zaś... biorąc pod uwagę, że jestem wypranym z uczuć wyższych, czytanie o rozterkach pana Wertera, było przeżyciem niemal traumatycznym... Ale to tylko różnice poglądów i urwijmy ten temat nim zmieni się w coś nieprzyjemnego. Jeśli jakoś cię uraziłem tym Werterem, to przepraszam. 

Do "Króla Olch" nic nie mam... to bardziej moje klimaty. 

"Fausta" nie czytałem. 

Przykładem osób docenionych po czasie może być również Vincent van Gogh... ale raczej mało kogo obchodzi pośmiertna sława i chwała. 

A wracając do tekstu... 

Jeśli to okres zbliżony do naszego, to nie czepiam się maczety. W obecnym fragmencie średnio pasuje, ale gdyby potem pojawiły się wieżowce... to nie widzę przeciwwskazań. 

Odrąbanie głowy kataną też nie powinno sprawiać większych problemów.

Wierzę we wszystko, nie czczę niczego.

Awatar użytkownika
agathas
Ostrze Armageddonu
Ostrze Armageddonu

Bagno zgnilizny

Post#18 » 8 kwie 2015, o 00:06

ŁK pisze:Z jednej strony są lekturą (u mnie to działa jak czosnek na wampira)

Nie martw się, to chyba normalna reakcja, doskonale pamiętam to uczucie.  

ŁK pisze:Jeśli jakoś cię uraziłem tym Werterem, to przepraszam

Absolutnie nie czuję się urażona. Nie przyszłoby mi do głowy w tej sytuacji obrażać się na ciebie. Nie widzę powodu.

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”