101 powodów na "zabicie" różnych autorów

Dyskusje o książkach, ich autorach i na pokrewne tematy.
fanitolkiena
scyzoryk
scyzoryk

101 powodów na zabicie różnych autorów

Post#61 » 27 sie 2014, o 12:19

Meyer - za sami wiecie co
Rowling - za Epilog Harr'ego Pottera i za nonsensowność 1 części
Na tej wyspie jest zło. A zbrodnia została zaplanowana w najdrobniejszych szczegółach. Jednego wszak morderca nie przewidział. Że w starciu z umysłem Herculesa Poirot prawda wyjdzie na jaw.

Alenna
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#62 » 26 kwie 2016, o 20:29

Katarzyna Michalak tutaj jeszcze nie trafiła? - za bardzo szkodliwą twórczość w ogóle.

George R.R. Martin - za zbyt dużą ilość wątków jak na jedną sagę, wydaje mi się, że nie zdoła ich zamknąć w przewidywanych jeszcze dwóch tytułach.
Mózg przeżarty wattpadem

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Post#63 » 27 kwie 2016, o 10:24

Lema za Ostatnią podróż Ijona Tichego.
Niech się smaży za nią w piekle wraz z Leninem i Stalinem, oraz Marksem i Engelsem.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#64 » 21 gru 2016, o 19:24

Myślę, że Grzędowicza za Pana Lodowego Ogrodu, a dokładniej za uczynienie jednej jedynej czyniącej kobiety nieudacznikiem (bo samą sagą generalnie lubię). Jej obecność sprowadza się do wypełnienia doliny ludziozwierzętami, odcięcia jej od zewnętrznego świata, zawieszenia się w powietrzu (lub krysztale, nie pamiętam) i śnieniu koszmarów. Jeden czyniący niszczy pół świata, drugi ma Lodowy Ogród, trzeci próbuje wszystko uratować, a Pani Bolesna śni koszmary o tym, jaka jest samotna i nieszczególna... :S
Jakoś wątpię, by IV tom zmienił coś w postaci Passionarii, bo kobiety w tej sadze raczej są tłem niż faktycznymi postaciami.
(Policzyłam tak na oko i to byłby prawdopodobnie powód nr 95)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

101 powodów na "zabicie" różnych autorów

Post#65 » 22 gru 2016, o 17:44

Meyer za całą sagę ''Zmierzch''. Czemu? Długo by pisać. Beznadziejna kreacja postaci, banalna historia, niezbyt wybitny warsztat...
(tak, przeczytałam to, jako głupiutka 15latka :D)
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Książki”