Złamana przysięga (fragment)

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i tasiemce innej maści.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#1 » 13 maja 2017, o 14:44

Poniższy tekst to kolejny porzucony na samym początku projekt. Pomysł w rozwinięciu byłby tak banalny, że specjalnie go zaniechałem i już do niego nie wróciłem.

Zalał się łzami. Siedział na łóżku ze schowaną w dłoniach twarzą i płakał głośniej niż można to sobie wyobrazić. Czy mogło do tego dojść? W głębi serca chyba, nie, wiedział na pewno, że to co się stało, stanie się prędzej czy później. Tak, nie miał co do tego wątpliwości. To nie była jego wina, to ona nie dotrzymała złożonej przysięgi. A teraz nadal tu była, w pokoju dziennym, dwanaście metrów dalej.
Miej nadzieję na najlepsze, szykuj się na najgorsze. - Jack Reacher

Tagi:

Awatar użytkownika
GenerałŚwinkaMorska
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#2 » 13 maja 2017, o 15:23

Zastanawiam się, jaki sens ma wrzucanie czegoś porzuconego tj. nie ma nic złego w pochwaleniu się porzuconym tekstem, ale zamieszczanie czegoś, co zostało porzucone po kilku zdaniach, czy to już ie przesada? Otagowane jako powieść, a ja w kościach czuję, że tak nie rozpoczyna się dobra powieść.
W pierwszej chwili skojarzyło mi się z Not Alone i Jiro. W drugiej chwili z blogowym wpisem nastolatki piszącej "fanfick" o One Direction. I jedno i drugie skojarzenie nie jest niestety pozytywne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Post#3 » 14 maja 2017, o 08:12

Zgadzam się z Generałem.
Poza tym - fragment, a raczej fragmencik jest tak krótki, że nie można tego porządnie ocenić. Bezsens.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Post#4 » 14 maja 2017, o 18:12

To Twoje coś ma około siedemdziesięciu słów. Dołożyłbyś jeszcze trzydzieści i byłoby drabble. Musiałbyś jednak popracować nad tym i zrobić coś co byłoby jakąś całością. W przeciwnym przypadku, nie ma to sensu. :squinting:

mirek13

Post#5 » 14 maja 2017, o 20:33

Proponuję nominować.
Do czegokolwiek i na zachętę.

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Post#6 » 15 maja 2017, o 08:23

Moim zdaniem fragment ma potencjał, ale brak mu jakiegokolwiek rozwinięcia. Dobrze by było coś dopisać, bo bez teg wychodzi tylko krótka, nie mająca początku ani końca scenka, z której mało co wynika.
Jestem za rozwinięciem fragmentu, dopisaniem jakiejś fabuły.
Weny życzę!
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Kusy
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#7 » 22 maja 2017, o 10:05

Za krótkie na ocenę. Poza tym zgadzam się z Mirkiem.

Wróć do „Proza: opowiadania i fragmenty powieści”