Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Rozmowy o wszystkim i niczym

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Nowy mylog

Post#1351 » 19 maja 2017, o 19:29

Ja patrzyłam na mylożka przez... Wayback Machine, ale nie za długo i niezbyt intensywnie. Raczej już nie ma dla niego nadziei :P Szczerze, nawet nie wiedziałam, że coś takiego jest możliwe, dopóki ktoś mi nie powiedział. Jarałam się jak Joanna d'Arc na stosie, ale tylko przez pięć minut. Internet uznał, że lepiej zapomnieć o mojej Dorcas jakby jej nigdy nie było. :kuku:
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Nowy mylog

Post#1352 » 19 maja 2017, o 19:59

U mnie nawet gorzej, na onecie blogowałam i me wypociny gimnazjalne nadal wiszą w internatach :kuku: a ja nie pamiętam haseł/loginów, więc nawet nie mam jak usunąć tego nieporozumienia pseudoliterackiego :o
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Ulubione twory

Post#1353 » 5 lip 2017, o 10:20

Takim tworem jest w moim przypadku Poeta. Mieszanka wielu meneli - wiecznych studentów (niekiedy po doktoracie), którzy sprawili, że moje życie bylo jeżeli nie lepsze, to na pewno ciekawsze. Być może dlatego ów poeta jest głównym bohaterem jedynie pro forma, a w rzeczywistości służy do poruszania innych tematów.

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Ulubione twory

Post#1354 » 9 lip 2017, o 13:49

Ja uwielbiam "Buszującego w zbożu" i "Anię z zielonego wzgórza". To takie moje numery 1. A tak mniej personalnie, to fascynują mnie anioły. A modelowy bohater, to narzekadło, taki gbur o dobrym sercu, co wszystko krytykuje. Mój ideał. O takim lubię pisać:-)

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Ulubione twory

Post#1355 » 9 lip 2017, o 13:52

Anno, wydaje mi się, że w tym wątku chodzi o bohaterów wykreowanych przez siebie. Mogę się jednak mylić, niech więc OP (Grafoman) się wypowie w tej sprawie.
Co do mojego ulubionego bohatera, to muszę się przyznać, że staram się żadnego nie faworyzować, ostatecznie teraz tworzę doskonalsze postaci niż kiedyś, więc ci starsi musieliby być na szarym końcu listy.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Anna Nazabi
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Ulubione twory

Post#1356 » 9 lip 2017, o 14:03

Wiem, dlatego napisałam, że lubię gburów, a personalnie taki jest chyba "Buszujący" :-)

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Ulubione twory

Post#1357 » 9 lip 2017, o 18:10

DuralT pisze:staram się żadnego nie faworyzować, ostatecznie teraz tworzę doskonalsze postaci niż kiedyś, więc ci starsi musieliby być na szarym końcu listy.
Szkoda, spójrz na Pana Samochodzika, jak pięknie ewoluował pomiędzy "Skarbem Atanaryka" a "Niewidzialnymi".

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Ulubione twory

Post#1358 » 9 lip 2017, o 22:02

Anna Nazabi pisze:Wiem, dlatego napisałam, że lubię gburów, a personalnie taki jest chyba "Buszujący" :-)

Moje zdolności czytania ze zrozumieniem chyba poległy na całej linii w trakcie jazdy pociągiem :(

Szczepan, co do Pana Samochodzika, to jest to jedna postać literacka, którą autor świetnie rozwijał (nie przeczytałem wszystkich części, wiem powinienem się kajać i wybatożyć się rzepą, albo lepiej krzakiem jeżyn), ja natomiast miałem na myśli wszystkie postaci, które stworzyłem przez okres swojej twórczości. Czemu miałbym im obniżać ocenę, skoro to moja nieudolność spowodowała spłycenie ich postaci?
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

szczepantrzeszcz
Autor miesiąca

Ulubione twory

Post#1359 » 9 lip 2017, o 22:45

A Ty myślisz, że pierwsze powieści Nienackiego, te przed Wyspą złoczyńców to były świetne?

Awatar użytkownika
Grafoman
Użytkownik zbanowany

Ulubione twory

Post#1360 » 9 lip 2017, o 23:39

Dural, rację masz zupełną. Chodziło mi właśnie o ulubione twory własnej, autorskiej wyobraźni.
Dorzucę także swoją cegiełkę do tematu. Ostatnio sercem i duszą skłaniam się ku postaci Lewija z Artysty. Sympatia ta zaczyna mi zawadzać w kreacji reszty bohaterów, ale staram się, by afekt nie przyćmił rozsądku.
Nienackiego zaś znam, czytałem chyba właśnie Wyspę. Mnie się podobało.
Pozdrawiam i weny życzę,
G
"Jeśli chcesz się po­wiesić, po­wieś się na wy­sokim drzewie. "

Wróć do „W cieple kominka”