Reorganizacja działów Prozy

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.

Który próg bardziej ci odpowiada?

Czas głosowania minął 30 sie 2017, o 14:34

Wariant A - 7 tysięcy znaków
17
74%
Wariant B - 10 stron znormalizowanego maszynopisu
6
26%

Liczba głosów: 23

Awatar użytkownika
dauxerre
scyzoryk
scyzoryk

Post#11 » 20 sie 2017, o 17:54

Jestem trochę nowa w temacie, aczkolwiek mam wrażenie, że niektórzy zdążyli się już przyzwyczaić do określonego porządku. Szanuję to i respektuję - mi również trudno dopasowywać się do zmian.
Z drugiej jednak strony podział tekstów na krótsze i dłuższe zapewni większy porządek. Czasem nie mam czasu na czytanie długich tekstów, więc szukam czegoś krótszego, nie zawsze od razu na dany tekst trafię. Tagi pozwalają dookreślić z jakim tekstem mamy styczność albo jakiego gatunku poszukujemy. Prawdopodobnie byłaby możliwość wyszukiwania określonych gatunków w obrębie jednego działu, np. fantastyki w dziale "krótszych form"?
Optowałabym za limitem 7k znaków, dzielących poszczególne działy. Sama mam tendencję do rozwlekłego pisania, bałabym się więc, że przekroczyłabym limit zbyt szybko i zbyt łatwo :)

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#12 » 24 sie 2017, o 18:30

W takim razie podniosłam limit wariantu A na 7 tysięcy znaków. To na pewno bardziej adekwatna objętość :)
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#13 » 26 sie 2017, o 19:20

Napisałem niedawno tekst na 7557 znaków (3 strony). Czy kwalifikowałoby się to jeszcze na publikacje w jednej całości?
Miej nadzieję na najlepsze, szykuj się na najgorsze. - Jack Reacher

Awatar użytkownika
Camenne

Post#14 » 27 sie 2017, o 12:11

W jednej całości tak czy siak, bo regulaminowo jeden temat = 10 stron znormalizowanego maszynopisu (ok. 18 tysięcy znaków) ;)) Pytanie powinno brzmieć, który wybrać dział.
Próg 7 tysięcy znaków będzie można przekroczyć o, powiedzmy, 500-1000 znaków bez problemu (będzie to zaznaczone w regulaminie), więc jak najbardziej mógłbyś publikować taki tekst w dziale miniatur.

Dodano po 16 godzinach 31 minutach 20 sekundach:
Ankieta jest otwarta do 30 sierpnia, a więc jeszcze kilka dni. Zachęcam do oddania głosu, póki jest taka możliwość.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#15 » 27 sie 2017, o 13:10

Już oddałem głos i widzę, że wszystko idzie nie po mojej myśli. Po co zmieniać coś, co jest dobre?

Awatar użytkownika
Camenne

Post#16 » 27 sie 2017, o 13:32

Ktoś z pewnością uważał lampy naftowe za dość dobre, a wprowadzenie oświetlenie elektrycznego w domostwach za zbędną fanaberię. Cztery lata temu nie było tutaj nawet poezji i, hej, to też była zmiana! I też pewnie było dobrze bez niej, ale z nią - na pewno lepiej ;))
Nie bójmy się zmian, bo nie ma potrzeby się ich obawiać.

Awatar użytkownika
Kelorth
scyzoryk
scyzoryk

Post#17 » 28 sie 2017, o 18:45

7k znaków to dosyć niska granica.
Dzielenie tekstu, który ma powyżej 10 stron jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Strona A5, marginesy ok. 130mm, czcionka Times New Roman (rozmiar 13). Wychodzi ok. 1800 znaków na stronę, czyli tak jak podaje definicja znormalizowanego maszynopisu. Chyba że dodamy przepływ tekstu, wtedy wejdzie ponad 2100 znaków na stronę.
Sometimes... I dream about cheese...

Shiloh
lekki sztylet
lekki sztylet

Post#18 » 29 sie 2017, o 21:57

Wiem, że głosowanie trwa jeszcze tylko jutro, ale uważam, że warto przedłużyć je o kilku dni do tygodnia i gdzieś wyraźniej na stronie dać znać o ankiecie, zwłaszcza że wciąż pojawiają się głosy, aby zostało tak, jak jest.

Awatar użytkownika
Camenne

Post#19 » 29 sie 2017, o 22:35

Ankieta trwa cały sierpień, od samego początku jest podlinkowana u góry strony, wysyłałam też newsletter do każdego zarejestrowanego użytkownika. Trudno nam zarzucać, że Artefaktowicze są niedostatecznie poinformowani. Niestety aktywność w takich sprawach nie jest największa - chciałabym, by było inaczej, ale to już nie jest coś, na co mamy wpływ. Z naszej strony poinformowaliśmy na każdy możliwy dla nas sposób i daliśmy dużo czasu, by każdy chętny zagłosował.

Awatar użytkownika
Liusah
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017
Opiekun poezji i Zdobywca Artefaktu 2017

Post#20 » 29 sie 2017, o 22:38

Cóż, wszyscy dobrze wiemy, jak wygląda w tym kraju frekwencja... :)
Są sytuacje, w których milczeć po prostu nie wolno.

Wróć do „Organizacja”