Zachęcamy do komentowania tekstów! Na zwycięzcę tytułu Komentatora Kwietnia czeka nagroda książkowa - powieść ''Książę Mgły" - Carlos Ruiz Zafon!

Zapraszamy do udziału w zabawie komentatorskiej „Piórko”! Rozruszajmy forum na wiosnę!

Obrazek

Od bloga do wydania

Rynek wydawniczy i wydawnictwa, rozmowy o konkursach literackich i innych. Jak, co i gdzie wydać.
Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Od bloga do wydania

Post#1 » 11 sty 2018, o 19:30

Temat założony z ciekawości - zastanawiałam się ostatnio, czy w Polsce są przypadki pisarzy, którzy zdobyli popularność i wydali dzięki publikowaniu na blogu/portalu. Z zagranicznych przypadków mamy choćby James czy Cassandra Clare, które obie zaczynały od publikowania na (chyba) fanfiction.net i które potem wydały jako autorskie serie. Jest też Głuchowski zaczynający właśnie od publikowania "Metra 2033" w odcinkach na blogu.
Nie chodzi mi w tym momencie o książki typu "Finansowy ninja", bo tego typu poradników polscy blogerzy trochę natworzyli, tylko bardziej o beletrystykę. Mamy takie przypadki na naszym podwórku?
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Eneriston
Zdobywca Artefaktu 2017

Od bloga do wydania

Post#2 » 11 sty 2018, o 19:42

Blogów czytam mało, ale z tego, co się orientuję, to Jan Favre ze http://stayfly.pl/ wydał całkiem niedawno książkę, którą zresztą zamierzam sobie zamówić, i zbiera nawet niezłe recenzje, większość nabywców póki co to jego stali czytelnicy. I Tomasz Węcki ze Spisku Pisarzy też wydał "Wtajemniczenie", które sprzedaje właśnie za pośrednictwem swojej strony. Nie są to może książki bardzo popularne, ale kiedyś, kto wie. :D
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Camenne

Od bloga do wydania

Post#3 » 11 sty 2018, o 19:57

O Tomku ze Spisku Pisarzy słyszałam i widziałam, że wydał coś (podobno dobre), ale o Janie pierwsze słyszę, bo ogólnie też średnio orientuję się w tym, które blogi teraz są popularne. Trochę też nie mam zaufania do książek blogerów :D
Przypomniał mi się od razu Andrzej Tucholski ze swoim "morskim fantasy", ale jego książka zebrała bardzo kiepskie opinie (zawrotna ocena 3,5 na LC).
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Od bloga do wydania

Post#4 » 11 sty 2018, o 21:08

Myślę, że było dużo „pisarzy”, którzy „wydali” książki. Wiecie, vanity i te sprawy...
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/232459/demon-zadzy
Na przykład to. A myślę, że jest sporo więcej.

Awatar użytkownika
Camenne

Od bloga do wydania

Post#5 » 11 sty 2018, o 21:23

O nie, kojarzę to. Choć akurat analizy wydymona wspominam bardzo dobrze :D

Miałam na myśli bardziej jednak autorów, którzy zostali wydani przez normalne wydawnictwa, bo ich teksty były bardzo popularne w sieci. Vanity to inna sprawa, tak wydanych blogerów pewnie jest dobre kilkadziesiąt, a bardziej ciekawi mnie, czy mamy "ewenementy" podobne do Cassandry Clare.

Awatar użytkownika
Karen
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Od bloga do wydania

Post#6 » 11 sty 2018, o 21:30

Demon żądzy <3 Takich recenzji się nie zapomina XD
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Jak wydać książkę?”