Zachęcamy do komentowania! Co miesiąc na zwycięzcę tytułu Komentatora Miesiąca czeka nagroda książkowa!

Wyznanie podłej Emmy

Poza tematyką literatury oraz pisarstwa. Rozmowy o wszystkim i niczym.
Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Wyznanie podłej Emmy

Post#51 » 11 kwie 2018, o 14:05

Twoją winą nie jest podanie się za osobę innej płci. Szczerze, tak z czystego serca, mam gdzieś czy piszę z kobietą czy mężczyzną. Wystarczyło napisać, że w gruncie rzeczy chcesz zmiany nazwy konta, bo jesteś kobietą. Tyle. Wiesz co zrobiłem gdy poinformowano mnie o śmierci "Grafomana"? Nic, dosłowne nic. Usiadłem na kanapie, tak jak wcześniej stałem w samych bokserkach i milczałem. Moja dziewczyna wtedy robiła obiad, czy tam herbatę. Od razu spostrzegła, że coś jest nie tak. Gdy zapytała się o co chodzi, to bez słowa podałem jej komórkę. Przeczytała co się stało. Parę godzin później sprawdziłem nekrologi warszawskie i wileńskie (polonii), nic nie znalazłem. Milczałem z bezsilności, bo akurat mam na te wakacje jechać na Litwę i Białoruś, chciałem uhonorować zmarłą osobę. Nie mogłem znaleźć, trudno, Warszawa duża, mogłem coś przeoczyć, ale nekrologii polonijne również milczały. Dałem sobie spokój. Nikomu o tym nie powiedziałem, aż do teraz. Dlaczego? Bo byłem bezsilny i nie chciałem jeszcze bardziej nakręcać nikogo, w tym siebie. Milczałem o tym, bo uważałem to za słuszne. Początkowo, gdy wyszła afera, nie rozumiałem Twojego postępowania. Dotąd nie rozumiem.
Napisałem powyższą treść by uświadomić Tobie jak samolubnie się zachowałaś. Błędy, które uczyniłaś zraniły wiele osób.
— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo?
— Navigare necesse est, vivere non est necesse.
Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Wyznanie podłej Emmy

Post#52 » 11 kwie 2018, o 14:26

Mam podobne odczucia, co Dural.
Chociaż jestem osobą gruboskórną w pewnym sensie, bo to ja najlepiej sobie radzę w rodzinie, jak ktoś bliski odchodzi, to przez pierwsze dni, tygodnie czułam się nieswojo. Niby nie znałam Grafa osobiście, ale jednak, wydawało mi się, że się zakumplowaliśmy - na tyle na ile się da przez internet - wymiana pomysłów, sprawdzanie sobie nawzajem pierwotnych wersji rozdziałów i wiele rozmów też o niczym. A jako idywidualistka i introwertyczka nie łatwo nazywam kogoś dobrym znajomym, nawet internetowym.
A jednak. Przez pierwszy okres po tym mailu, jak się okazało później, Twoim, czułam się nieswojo, czat forumowy wydawał się taki jakiś pusty i skrzynka mailowa też.
Jednak po przemyśleniu coraz więcej rzeczy zaczęło mi nie pasować, czym podzieliłam się z Cam. I razem doszłyśmy do prawdy. Tak, to ja razem z Cam domyśliłam się, że to wszystko ściema. Za dużo rzeczy do siebie nie pasowało - długo by wymieniać.
A co do samej Twojej motywacji, też nie do końca rozumiem. Rozumiem problemy z samoakceptacją, nic niezwykłego, szczególnie w tym wieku. Nie rozumiem taplania się w kłamstwach wśród osób, które przecież tak Cię polubiły. Wystarczyło napisać, że jesteś dziewczyną i tyle. Nikt by problemu nie robił. Mało to ludzi występuje pod pseudonimami? Nawet autorzy książek publikują pod takowym.
Na Twoim miejscu byłoby mi bardzo szkoda, że zaprzepaściłam coś takiego. Bo jednak na jakiś czas stałaś się jednym z tych użytkowników, którzy tworzą forum.
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Awatar użytkownika
Briala
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Wyznanie podłej Emmy

Post#53 » 11 kwie 2018, o 16:01

Jako osoba, która oglądała wszystko z boku:
Rozumiem, dlaczego to zrobiłaś, ale wydaje mi się, że Cię to, Emmo, nie usprawiedliwia. Mam wrażenie, że usiłujesz kreować się na ofiarę i żebrać o współczucie, żeby tylko wszyscy zapomnieli, co zrobiłaś. W pewnym wieku mówi się: „zrobiłam źle, przykro mi, przepraszam”, a nie „może zachowałam się źle, ale zdechł mi piesek, dostałam jedynkę z matematyki i mama nie pozwala grać na kompie, a w ogóle to co sądzicie o moim nowym tekście?”. Bo nic nie usprawiedliwia tak podłego zachowania. Jak się ma więcej niż 15 lat, powinno się wiedzieć, że pewne czyny mają konsekwencje. Powinno się mieć wykształconą jakąkolwiek empatię. Robisz z siebie ofiarę, kiedy w rzeczywistości ofiarami są wszyscy znajomi „Grafomana”. To takie: „patrzcie, jak mam źle, współczujcie mi, co, współczujecie już? No, ile mam czekać?”. Jakbyś chciała umniejszyć w ten sposób cierpienie innych osób.
Masz problemy? Idź do specjalisty. Bo odnoszę wrażenie, że czas na wysłuchanie Cię, współczucie i chęć pomocy minął razem ze śmiercią Grafomana.
Teraz to trochę takie owijanie kupy w złoty papierek i udawanie, że nie śmierdzi. Możliwe, że gdyby nie ostra reakcja Anny na czacie (i cała reszta reakcji, która za tym poszła), to wróciłabyś cichutko, przemykając przez uchylone drzwi i udając, że nic się nie stało.

Nie bardzo rozumiem, czego tak w zasadzie oczekujesz od forumowej społeczności? Że przyjmie Cię z otwartymi ramionami? Trudno nie zauważyć, że to, co teraz robisz, to trochę wkładanie palca między drzwi z nadzieją, że nikt zaraz nimi nie trzaśnie.

Szarl
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Wyznanie podłej Emmy

Post#54 » 11 kwie 2018, o 16:14

Mówiąc całkiem poważnie i bez ironii- idź do psychologa, skoro masz takie problemy, hmm, ze sobą. My nie jesteśmy w stanie ci pomóc.
"I'm not a bitch. I am THE Bitch. And for you I'm Ms. Bitch!"

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska

Wyznanie podłej Emmy

Post#55 » 11 kwie 2018, o 17:16

Bardzo dużo rzeczy przemilczam na forum z grzeczności, często też dlatego, że nie chcę rozpoczynać spięć i kłótni. Teraz widzę, że to nie najlepsze podejście. Zgadzam się z powyższymi w całej rozciągłości i dodam od siebie coś jeszcze, bo, choć nie chcę rozpisywać się ani wchodzić w dyskusję, wspomnę parę rzeczy, które budzą moje wątpliwości.

Po to też wymyśliłam sprawę z Beh - myślałam, że ban za multikonto załatwi sprawę. Ale nie załatwił, bo za bardzo się zamotałam w swojej podłości.

Ciężko mi uwierzyć z tego prostego względu, że w pewien sposób zabezpieczyłaś się, przygotowałaś argumenty broniące, gdyby sprawa wyszła. Gdy pojawiło się konto Beh, od razu napisałaś nam, że to jest rzekomo twoja kuzynka, dlaczego dwa konta mają to samo IP. Jeżeli chciałaś bana, dlaczego pozorowałaś, że to są dwie osoby? Gdy pojawił się pierwszy zarzut, broniłaś się, zamiast przyznać i przyjąć banicję, którą niby chciałaś uzyskać. Nie byłaś biernym obserwatorem sytuacji, praktycznie ją kreowałaś, zachowując się jak ofiara, zbudzając współczucie i szukając wytłumaczeń, dlaczego ta czy inna osoba zarzuca ci kłamstwo. To, w jaki sposób się z tego wybroniłaś, to też jest świństwo.
Smutne jest trochę to, że wcześniej słowem nie napomknęłaś o tym multikoncie - tak jakbyś uznała, że to nie jest warte wyjaśnienia.

Nie dostrzegłam też tego w ten sposób wcześniej, ale w zasadzie przygotowałaś też grunt pod Czarną Emmę, bo wątpię, byś przypadkowo wspomniała, gdy udzielałaś się jeszcze jako Grafoman, że na innym forum udziela się twoja koleżanka Emma. To teraz naprawdę budzi we wątpliwość, czy pomysł z uśmierceniem jest nieprzemyślanym i trochę desperackim sposobem, by zerwać ze swoim alter ego. I to jest smutne - raczej przemyślałaś to, co chcesz zrobić. Być może nie pomyślałaś, jak zareagują na to ludzie, ale sam fakt owszem - miałaś czas na to, a to, jak się zabezpieczyłaś, też na to wskazuje.

To może wkładanie kija w mrowisko, ale prawda jest taka, że to bardziej wyrachowana manipulacja, niż chcesz przyznać przed nami i pewnie przed samą sobą. Czy to ma znaczenie, skoro mleko się wylało? W zasadzie ma, bo żeby przepraszać za to, co się zrobiło, trzeba tez zrozumieć to i umieć to przyznać. Bardzo doceniam, że chciałaś z tej lawiny kłamstw wyjść. Brak samoakceptacji i zapędy do kłamania nawet w błahych sprawach mogą prowadzić do złych wyborów, i, szczerze, Szarl ma rację. Powinnaś zrobić coś w tym kierunku.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

CzarnaEmma

Wyznanie podłej Emmy

Post#56 » 11 kwie 2018, o 20:50

Zdaję sobie sprawę z tego, że moje wyjaśnienie brzmi jak błaganie o litość. Nie miałam jednak takiej intencji. Nie oczekuję też od nikogo z Was pomocy. Myślę tylko, że wyjaśnienia się należą. I to jest częścią pracy nad sobą, którą podjęłam. Nie chcę wywoływać kolejnej burzy. Chcę po prostu zamknąc, na ile to możliwe, tej podły rozdział mojej osobowości. I stąd te wyjaśnienia.
W wielu sytuacjach - np z multikontem czy raniącym wielu łgarstwem - naprawdę nie wiedziałam, co robię. Nie zastanowiłam się nad Waszą reakcją, co teraz mnie samą dziwi. I przeraża. Przeraża mnie też moje własne wyrachowanie. Zaczęłam się wplątywać coraz głębiej w podłość, chcąc z niej wyjść. Kłamstwo to bagno, z którego teraz próbuję wyjść.
Camenne ma rację - planowałam to świństwo, ale potem sama w nim się zgubiłam na tyle, że pozostało mi w nie brnąć. Mogłam się zachować inaczej i chętnie cofnęłabym czas, ale nie da się. Dlaczego broniłam konta Grafa? Ze strachu, że stracę możliwość uczestniczenia w życiu Forum i rozwijania swojej "pasji". W sumie na jedno wyszło, bo teraz jest gorzej niż by było. Dlaczego wymyśliłam "koleżankę" Emmę? Bo chciałam stworzyć nową siebie. Miałam nadzieję, że kiedyś zaloguję się tutaj jako Emma i zacznę budować siebie od podstaw.
I dlatego chcę wyjść z lawiny kłamstw, jakkolwiek może mi się to do końca nie udaje tak, jak powinno.

Awatar użytkownika
Dziagdyś
Użytkownik zbanowany

Wyznanie podłej Emmy

Post#57 » 14 kwie 2018, o 13:49

Na pochyłe drzewo każdy wejdzie.

Awatar użytkownika
helka pętelka
lekki sztylet
lekki sztylet

Wyznanie podłej Emmy

Post#58 » 14 kwie 2018, o 16:32

Poddałam się po trzech pierwszych zdaniach. Sorry : :mamdosc:

Awatar użytkownika
Dziagdyś
Użytkownik zbanowany

Wyznanie podłej Emmy

Post#59 » 14 kwie 2018, o 20:44

A spowiedź , woda święcona (z kranu)

Awatar użytkownika
Camenne

Wyznanie podłej Emmy

Post#60 » 16 kwie 2018, o 20:33

Emma poprosiła o usunięcie konta. Myślę, że to w pewien sposób ostatecznie zamyka temat jej zachowania i decyzji dla wszystkich.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Wróć do „W cieple kominka”