Epilog kategoryczny

Miejsce spoczynku wierszy opublikowanych kilka lat temu.
szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Epilog kategoryczny

Post#11 » 1 wrz 2016, o 21:32

Tytułowy "epilog" odnosi się do ostatniego postanowienia peela, postanowienia zainsprowanego końcówką opowieści o cesarzu Klaudiuszu pióra Pana Gravesa... Sami wiecie, jak to bywa z takimi postanowieniami :))

Cieszą mnie wszystkie uśmiechy. Radość najwięcej jest warta.

Awatar użytkownika
Marian
runiczny rapier
runiczny rapier

Epilog kategoryczny

Post#12 » 18 kwie 2018, o 19:13

szczepantrzeszcz pisze:Niebo gwiaździste nade mną
Półtora promila we mnie

No, to jest poezja!
Tak mi piszcie Mistrzowie Pióra.
Pozdrawiam.

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Epilog kategoryczny

Post#13 » 1 cze 2018, o 09:31

Oj, gdzieś pomiędzy wichrami świata i bezczynnością gorącego popołudnia umknął, Marianie, Twój komentarz.

Szczepan za wizytę dziękuje, z komplementu się cieszy i życzy dobrego dnia.

Awatar użytkownika
helka pętelka
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Epilog kategoryczny

Post#14 » 1 cze 2018, o 10:12

Ten wiersz przyszedł i usiadł obok spokojnie.Gdy czytałam krew w żyłach szumiała spokojnie. Więc, pisz, Szczepanie, pisz, bo w fotelu siedzi sama radość. :kocham3:

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Epilog kategoryczny

Post#15 » 1 cze 2018, o 10:21

helka pętelka pisze:Ten wiersz przyszedł i usiadł obok spokojnie.Gdy czytałam krew w żyłach szumiała spokojnie.
Szczepan postawil krzyżyk w rubryce "sukces".

helka pętelka pisze:Więc, pisz, Szczepanie, pisz, bo w fotelu siedzi sama radość.
Teraz opko piszę. Opisując mój stan ducha, Maniek Kant (ten z Królewca) używał określenia "imperatyw kategoryczny". Tworzenie poezji to trochu inaksza rzecz. Kiedyś przytoczyłem tę historię. W kontekście pisania wiersza pasuje doskonale. Przytoczę raz jeszcze.

Snycerz obrabiał bryłę marmuru - wyrzeźbił konia. Dzieciak obserwujący pracę zapytał: skad wiedziałeś, że on tam jest?

Wróć do „Szuflada poetycka”