Czas wyłonić Drabblemistrza 2018! Głosowanie trwa!

Plebiscyt na najlepszą Poezję i Prozę ostatniego kwartału 2018 w toku!

Rangi

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Rangi

Post#51 » 29 wrz 2018, o 09:24

Fajnie, tylko ten "nocny tancerz"... Niezadługo będę nocnym tancerzem i jak mawiają brygadziści w dużych korporacjach k..wa mać! Ale to tylko trzysta postów - zleci, jak dwie flaszki wina w miły wieczór, jak jedno mgnienie duszy.

Moz, lubisz dużo pisać. Lubisz pisać niespiesznie. Cieszę się, że nie jestem sam.

Kawka
magiczna kosa
magiczna kosa

Rangi

Post#52 » 5 paź 2018, o 19:01

Co oznacza Mozets bez "karabeli ze starego resora samochodowego"?

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Rangi

Post#53 » 5 paź 2018, o 21:24

Kawka pisze:Co oznacza Mozets bez "karabeli ze starego resora samochodowego"?
Oznacza byt w świecie, który mniejszy entuzjazm do życia budzi. Mozets, mam rację? :))

Kawka
magiczna kosa
magiczna kosa

Rangi

Post#54 » 5 paź 2018, o 22:00

:) :) :) :)

Kawka
magiczna kosa
magiczna kosa

Rangi

Post#55 » 5 paź 2018, o 22:02

Szczepan, dzięki za wyjaśnienie. Teraz czekam na odpowiedź samego Mozetsa. Może się dowiem, jeśli zechce rozszyfrować swój pseudonim literacki?

Mozets
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Rangi

Post#56 » 11 lis 2018, o 11:07

Ten pseudonim to nic specjalnie ciekawego. Powstał z przypadku a właściwie wypadku. Tragicznego. Nie ma nic wspólnego z biblijnym Mosesem. Jego etymologia jest możliwa do prozaicznego odczytania ( wcale nie zagmatwanego i nic diabolicznego w tym nie ma) w treści jednego z rozdziałów powieści "Trepy".

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Rangi

Post#57 » 11 lis 2018, o 11:37

Przeczytałem to, co Mozets napisał, jak zawsze z zainteresowaniem, i ciekaw jestem, czy ktoś z Państwa miał okazję przeczytać "Sekretne życie motyli".

Mozets
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Rangi

Post#58 » 11 lis 2018, o 13:57

Należy rozróżniać rozgrywki wewnątrz sportowych korporacji , podyktowanych jakimiś damskimi fochami, zawiściami od spokojnego, męskiego opisu najstarszej organizacji świata , która powstała tylko dzień wcześniej od prostytucji i markietanek. Zobaczmy jak Josek Lewinkopf napisał paszkwil na Polskę i Polaków i został "sławnym" pisarzem. Zarobił kupę forsy za kalumnie na 40 milinowy naród.
Żaden Sąd nie skaże żadnego pisarza jeśli nie użyje on w swoim dziele prawdziwych nazwisk. A pisanie dzieł obliczonych tylko na tworzenie kłamliwego obrazu czegokolwiek jest najzwyczajnej obrzydliwe . Cała literatura socrealizmu to w zasadzie jedno wielkie klamstwo polityczne i oszustwo. Nie mówię już o twórczości "sądowej" przeciwko wspaniałym patriotom w mundurach , jak generałowie , admirałowie - których tacy jak Michnik wysłali na drugi świat zbrodnią sądową.
Jeśli książka o motylach ma tak złe a priori założenie to zginie śmiercią naturalną. I niewarta jest czytania. Na portalach jest ogromna ilość byłych politruków , piewców minionego systemu którzy będą w sposób naturalny podważać nawet fabuły - dezawuujące szary czas zbrodniczego systemu.

szczepantrzeszcz
Księżycowe Ostrze
Księżycowe Ostrze

Rangi

Post#59 » 11 lis 2018, o 19:03

Ogólnie rzecz biorąc, masz rację, jednak stwierdzenie:
Mozets pisze:Cała literatura socrealizmu to w zasadzie jedno wielkie klamstwo polityczne i oszustwo.
nie wydaje mi się zasadne. Twórczość Stanisława Lema wydaje się temu przeczyć. "Obłok Magellana" jest wręcz modelową powieścią epoki socrealizmu, a książka wydaje mi się warta zarówno przeczytania, jak i głębokiego zamyślenia. Przypuszczam, że ludzie lepiej znajacy literaturę, byliby w stanie wskazać przykłady bardziej sugestywne.

Oskar Wilde stwierdził swego czasu, że sztuka nie znosi ocen moralnych. Moim skromnym zdaniem słowa te nie oznaczają, że takich ocen czynić nie należy, wręcz przeciwnie, jednak świadomość, że sztuka ocen moralnych nie znosi, pozwoliła mi w licznych sytuacjach uniknąć toku myślowego, który prowadziłby do absurdu.

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Rangi

Post#60 » 11 lis 2018, o 19:26

A Stachura? (tak na szybko przyszło mi na myśl)

Wróć do „Organizacja”