Zasady pojedynków

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Zasady pojedynków

Post#1 » 3 lis 2013, o 16:16

Forma wyzwania
Miejscem do rzucenia wyzwania jest post w temacie „Rzuć wyzwanie”. Użytkownik, który chce wyzwać drugiego na pojedynek literacki, powinien podać w poście NICK UŻYTKOWNIKA, TEMAT POJEDYNKU oraz TRZY SŁOWA-KLUCZE, jakie należy zawrzeć w tekstach. W tym samym czasie nie mogą odbywać się więcej niż dwa pojedynki oraz jeden uczestnik może brać udział tylko w jednym pojedynku naraz.

Czas na napisanie tekstów
Czas, w jakim muszą się zmieścić, to MIESIĄC od przyjęcia wyzwania przez drugiego uczestnika.

Uczestnicy
1. Uczestnik wyzywający
a) Użytkownik, który wyzywa drugiego użytkownika na pojedynek literacki, powinien na forum Artefakty mieć opublikowanych 3 teksty dowolnej formy czy kategorii oraz 5 opinii do tekstów dowolnej formy czy kategorii.
2. Uczestnik wyzywany
a) Użytkownik, który ma zostać wyzwany, powinien znajdować się na forum Artefakty dłużej niż tydzień i mieć opublikowanych minimum dziesięć postów,
b) Uczestnik ma prawo odrzucić wyzwanie bez podawania przyczyny. Nie można jednak odrzucać wyzwań trzy razy z rzędu. O odmowie podjęcia wyzwania użytkownik informuje w temacie „Rzuć wyzwanie”,
c) Użytkownik ma maksymalnie tydzień na podjęcie decyzji o przyjęciu wyzwania.

Teksty
Teksty uczestników pojedynku muszą spełniać kryteria podane przez osobę wyzywającą, tj. muszą zawierać w sobie trzy słowa-klucze oraz być na podany temat. Uczestnicy wysyłają swoje prace na PW/adres e-mail moderatora, który założył temat z pojedynkiem.

Ocena tekstów
To, kto wygrywa dany pojedynek, zależy od uczestników forum. Teksty wrzucone zostaną przez tego moderatora, który wcześniej założył temat, jako „TEKST A” i „TEKST B”. Nie będzie on miał później prawa do ich oceny. Użytkownicy pod postem z tekstami mają pełne prawo do wyrażania swojej opinii – głosy oddawane są w nieanonimowej ankiecie. Użytkownicy forum na wyrażenie swojej opinii mają dwa tygodnie. Po dwóch tygodniach ten sam moderator ogłasza, kto napisał dany tekst i kto, większością głosów, zostaje zwycięzcą. Zwycięzca ten otrzymuje na okres jednego miesiąca pomarańczową rangę Pogromcy Liter [s]oraz respekt na dzielni[/s].

Inne uwagi
Wszelkie wątpliwości rozwiązuję ja, czyli whatsername. Pytania proszę zadawać na PW lub bezpośrednio pod tym postem. Niniejszy regulamin może ulec zmianie, o czym użytkownicy forum zostaną poinformowani.

Pierwsza Poprawka, 3.11.2013r.
Jeżeli oba teksty otrzymają w ankiecie taką samą liczbę głosów, czas jej trwania wydłuża się o jeden tydzień - czyli łącznie na oddawanie głosów użytkownicy forum mają 3 tygodnie. Jeśli dodatkowy czas nie przyniesie rozwiązania, pojedynek zakańcza się remisem - żadna ze stron nie otrzymuje rangi Pogromcy Liter (ale respekt na dzielni już tak, za walkę do ostatniej kropli krwi).

Druga Poprawka, 4.12.2013r.
Użytkownik lub użytkownicy, którzy spóźnią się z przesłaniem tekstu do moderatora o więcej niż trzy dni, otrzymują na okres jednego miesiąca rangę słomiany zapał i przez ten czas nie mogą wziąć udziału w następnym pojedynku, a ten, który miał się odbyć, zostaje unieważniony. Jeśli jeden z tekstów został przesłany w odpowiednim terminie, na życzenie autora może zostać opublikowany w wątku z pojedynkiem i poddany ocenie użytkowników.
where does everybody go when they go?

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Regulamin pojedynków

Post#2 » 28 lis 2013, o 20:13

A można rzucać wyzwania w tłum? Bo nic na ten temat nie pisze w regulaminie, a nie jestem pewna czy można na takie coś sobie pozwolić...

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Regulamin pojedynków

Post#3 » 28 lis 2013, o 21:18

Należy wyzwać konkretnego użytkownika. :)

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Regulamin pojedynków

Post#4 » 15 wrz 2014, o 01:09

A jak to jest z przekładaniem pojedynków? Jest taka możliwość?

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Regulamin pojedynków

Post#5 » 15 wrz 2014, o 15:01

O przekładaniu pojedynków nie ma nic w regulaminie, bo nic takiego nie zostało przewidziane. :) O terminach wszystko napisano wyżej.

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Regulamin pojedynków

Post#6 » 19 wrz 2014, o 23:56

A w nagłych przypadkach się da?

Awatar użytkownika
whatsername
Furia Pustyni
Furia Pustyni

Regulamin pojedynków

Post#7 » 20 wrz 2014, o 18:32

Moni, co rozumiesz przez pojęcie nagły przypadek?
Czasu na napisanie tekstu jest teoretycznie miesiąc. Czy to dużo, czy to mało, nie wiem - nie mnie to oceniać. Uważam jednak, że jeśli chce się wyzwać kogoś na pojedynek literacki, trzeba to sobie najpierw dobrze przemyśleć - znajdę czas, czy go nie znajdę? Będzie mi się chciało pisać? Uda mi się wskrzesić wenę?
Trochę niezręcznie mi się na ten temat wypowiadać, bo sytuacja dotyczy pojedynku właśnie ze mną, ale sądzę, że w innym przypadku też bym tak postąpiła. Jeśli uda Ci się napisać tekst, to świetnie, jeśli nie - przykra sprawa, tak się zdarza. Normalna rzecz, nie zdążyć. :)

Awatar użytkownika
Monivrian
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Regulamin pojedynków

Post#8 » 20 wrz 2014, o 20:19

Jak się nie uda, to mam propozycję :) Opublikujmy razem swoje teksty na forum poza pojedynkiem. A słomiany zapał, zdarza się, przynajmniej nie działa to jak owcze bobki na Mirriel, trzy razy zawalisz pojedynek i masz całkowity zakaz pojedynkowania się. Cóż mam tydzień i spróbuję się sprężyć.

Wróć do „Organizacja”