Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Tygrys

Teksty wyróżnione w cyklicznych plebiscytach na prozę miesiąca oraz corocznych wyborach prozy roku.
Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa
Zobacz teksty użytkownika:

Tygrys

Post#11 » 12 sty 2018, o 20:25

Dziękuję Camenne za przeczytanie tego "zabytku" i za komentarz.
Masz (i DuralT też miał) co do akapitów. Wtedy o tym zapomniałem. Teraz poprawiłem. :smile:

Tagi:

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Tygrys

Post#12 » 12 sty 2018, o 20:28

Tekst od razu lepiej wygląda :)
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa

Tygrys

Post#13 » 12 sty 2018, o 20:58

Camenne pisze:Tekst od razu lepiej wygląda :)

Stale się uczę pisać.
Dziękuję. :smile:

Awatar użytkownika
Eneriston
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Tygrys

Post#14 » 9 lut 2018, o 19:43

Bardzo podoba mi się klimat tego opowiadania, jestem pod wrażeniem opisów i płynności, jaką tekst zachowuje, bo od początku do końca wszystko świetnie do siebie pasuje. Dobry kawałek prozy!

Swoją drogą, jest coś przerażającego w gmeraniu palcami nóg w skórze martwych zwierząt. :D
Granice mojego języka są granicami mojego świata.

Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa

Tygrys

Post#15 » 10 lut 2018, o 23:21

Wielkie dzięki Eneriston za przeczytanie tego opowiadanka i za miły komentarz.
Troszkę mnie rozpieściłaś. :smile:
Pozdrawiam.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Tygrys

Post#16 » 24 kwie 2019, o 10:44

Dobre są Twoje opowieści Marianie, a to jest jednym z lepszych, które miałem przyjemność przeczytać.

Kilka uwag na różne tematy.

- Czy są tu jeszcze tygrysy? - zapytał kiedyś zasiedziałego tu angielskiego kolegę.
Drugie "tu" niepotrzebne.

Im dłużej rozmawiali, tym bardziej Jan chciał poznać tych łowców i zobaczyć takie łowy.
tym-tych-takie, nie wcale nie namawiam aby poprawiać. Fajnie brzmi, zaimkoza nie doskwiera. Chciałem zwrócić uwagę, że gdyby usunąć któreś ze słów, znaczenie by pozostało, ale zaimkoza zaczęłaby doskwietać.

zapłacić. - fuczał
Bez kropki. Chyba.

Dach był mary, więc łowcy
Chyba jakaś literówka

a największym draniem jest tu.... on, bo przyszedł tu po to, żeby zobaczyć śmierć króla dżungli. Nawet nie chce go zabić, tylko chce patrzeć na jego umieranie. Czy ma to być zemsta za dziecięce strachy zimowych nocy, gdy śniegowy tygrys zaczajał się na jego sny w rogu pokoju? A może jest to tylko głupia zachcianka? Nie umiał odpowiedzieć na te pytania.
Meritum Twojego tekstu. Pozostawia w głowie zamęt, zwłaszcza tym, którym ciekawość każe sprawdzić, co można oddnaleźć za kolejnym zakrętem.

Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa

Tygrys

Post#17 » 24 kwie 2019, o 12:01

Dziękuję Szczepan za odkopanie tego antyku. Cieszę się, że Ci się podobał.
Dzięki też za wyłapanie błedów. Zawsze mnie zastanawia to, że po kolejnym przeczytaniu (najlepiej przez inną osobę) wyłażą kolejne błedy. Czyżby gdzieś miały gniazdo.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Tygrys

Post#18 » 24 kwie 2019, o 13:12

Marian pisze:Dziękuję Szczepan za odkopanie tego antyku.
Odkopywanie antyków nie jest moją specjalnością, jednak nieodmiennie sprawia mi radość.

Marian pisze:Cieszę się, że Ci się podobał.
Jak zawsze.

Marian pisze:Dzięki też za wyłapanie błedów. Zawsze mnie zastanawia to, że po kolejnym przeczytaniu (najlepiej przez inną osobę) wyłażą kolejne błedy. Czyżby gdzieś miały gniazdo.
Może to wynika z faktu, że człowiek jest grzeszny, a popełnianie błędów jest immanentą cechą każdej ludzkiej działalności. Marian, należy się cieszyć, że błąd skutkuje jedynie drobną dysharmonią estetyczną, którą można poprawić kilkoma puknieciami w klawiaturę, a nie na przyklad pożarem przybytku, który wznoszono kilkaset lat.

Awatar użytkownika
Marian
magiczna kosa
magiczna kosa

Tygrys

Post#19 » 24 kwie 2019, o 14:10

szczepantrzeszcz pisze:Marian, należy się cieszyć, że błąd skutkuje jedynie drobną dysharmonią estetyczną, którą można poprawić kilkoma puknieciami w klawiaturę, a nie na przyklad pożarem przybytku, który wznoszono kilkaset lat.

Słusznie.
Dobrze zatem, że tylko piszę krótkie opowiadanka, a nie remontuję katedr.
Pozdrawiam.

Wróć do „Wyróżnione”