Regulamin działów literackich

Zbiór regulaminów i zasad panujących na forum Artefakty oraz tematy organizacyjne.
Alfa i omega
Administrator
Posty: 13

Regulamin działów literackich

Post#1 » 20 mar 2017, o 14:25

§ 1: Zasady ogólne
1. Publikować może każdy zarejestrowany użytkownik. Użytkownik, publikując dowolny tekst, oświadcza, że jest jego autorem i posiada do niego prawa autorskie.
2. Opublikowanie tekstu jest dobrowolne, wiąże się z jego ogólnodostępnością, możliwością czytania oraz komentowania go przez użytkowników forum i osoby postronne.
3. Forum ani jego właściciele nie przejmują praw autorskich do opublikowanych na forum tekstów.


§ 2: Publikowanie
1. Każdy samodzielny utwór (wiersz, miniatura, opowiadanie) powinien zostać opublikowany w osobnym temacie. Wyjątek stanowią utwory długie (fragmenty powieści, długie opowiadania), tj. przekraczające maksymalną objętość tekstu, jaką można umieścić w jednym temacie, czyli 18 tysięcy znaków ze spacjami (10 stron znormalizowanego maszynopisu) - należy publikować je w częściach w dziale "Teksty wieloczęściowe". Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie może przekroczyć ww. objętości.
2. Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Niedopuszczalne są tytuły takie jak "Moje opowiadanie", "Fragment mojej powieści".
Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule każdej części należy podać jej numer, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
3. Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie.
Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
4. W przypadku tekstów wieloczęściowych, w treści każdej części należy dodać odnośniki do opublikowanych części: pierwszej, poprzedniej i następnej (jeżeli jest dodana). Służy to ułatwieniu czytelnikom dotarcia do reszty tekstu.
5. Opublikowany tekst można wycofać z forum po poinformowaniu administracji. Wiąże się to z koniecznością przeniesienia pozostałości tematu (wraz komentarzami) do odpowiedniej Szuflady (działów na teksty stare i wycofane), czego może dokonać jedynie administracja i moderacja. Usunięta zostaje jedynie treść tekstu; temat wraz z komentarzami nie są usuwane ze względu na poszanowanie pracy poświęconej przez czytelników na przeczytanie oraz skomentowanie tekstu.


§ 3: Sankcje i inne
1. Działy literackie nie służą do reklamy. Wszystkie odnośniki do prywatnych witryn użytkowników typu "Po więcej rozdziałów zapraszam na..." będą skutkowały usunięciem wątku.
2. W przypadku wątpliwości, jak prawidłowo publikować, należy skontaktować się z moderacją forum. Lepiej zapytać niż publikować błędnie i mieć skasowane teksty.
3. W przypadku łamania zasad publikacji, zwłaszcza braku tagów lub przekraczania maksymalnej objętości, moderacja forum ma prawo usunięcia wątku.
4. Administracja ma prawo do kasowania bez ostrzeżenia tekstów niespełniających wymogów regulaminu, zwłaszcza tekstów o słabej jakości, bez polskich znaków, niechlujnie sformatowanych.

Wróć do „Organizacja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości