Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Babciu, dlaczego masz takie wielkie oczy?

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości.
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble".

Przydatne definicje
drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 słów

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości.
Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".
Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).
szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca
Zobacz teksty użytkownika:

Post#31 » 4 sty 2019, o 21:01

Na przykład Word pozwala wstawić pełnowymiarową pauzę przez kombinację <Ctrl - Alt - minus_na _numerycznej_klawiaturze>

Tagi:

Awatar użytkownika
Bolly
scyzoryk
scyzoryk

Post#32 » 7 lut 2019, o 23:31

Podmieniłem opowiadanie na wersję poprawioną. Zmodyfikowałem trochę kwestie Czerwonego Kapturka, fragment dotyczący medalionu, na który zwróciła uwagę Karen, zamiast "galopującej" nieznajomej dałem "szybkonogą", wyciąłem parę zbędnych słów, a gdzie indziej parę dodałem, itd. Zmiany nie są szczególnie radykalne, ale mam nadzieję, że na plus.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Post#33 » 8 lut 2019, o 09:23

Jakub Wilhelm wlókł się ścieżką przez las ze spuszczoną głową i ponurą miną, dumając nad swym podłym losem.
Pierwsze zdanie jest takie... powszednie. Trudno mi nazwać, ale generalnie chodzi o to, że nie przyciąga uwagi czytelnika. Nie, nie wygląda źle, jednak kilka krótszych zdań lepiej by wyglądało.

Usiłując nie dopuszczać do siebie myśli, że bohaterscy łowcy jego pokroju stali się żałosnym reliktem przeszłości, wędrował wciąż dalej i dalej, przemierzając królestwo za królestwem i wypytując wszędzie o pracę – na próżno.
Juliusz Cezar by napisał: Usiłując nie dopuszczać do siebie myśli, że bohaterscy łowcy jego pokroju stali się żałosnym reliktem przeszłości, wędrował wciąż dalej i dalej, przemierzał królestwo za królestwem, wypytywał wszędzie o pracę – na próżno. :))

gdy przyjdzie jesień i w oczy zajrzy mu widmo głodu?
Bez "mu". Widmo głodu jest uniwersalne. Jak już zagląda w oczy, to prawie wszystkim.

nie dostrzegła go w porę, bowiem wpadła na niego z impetem
To już sprawa poważna: go - niego. Wygląda kiepsko. Zamiast "go" warto wstawić jakieś słowo, które jednoznacznie określi Wilhelma.

dziewczynka, dwunasto, najwyżej trzynastoletnia, bo choć pod zgrzebnym lnianym kaftanikiem
Warto rozdzielić na dwa zdania.

słuchając uważnie jej relacji
Wyrzucić "jej".

Potężny, pełen sił witalnych wilkołak cieszy się z reguły lepszym zdrowiem niż człowiek, który się w niego przeobraża
Podwójne "się". Nieco przeszkadza.

Bardzo fajnie, że poprawiłeś. Dobry tekst, po prostu dobry, dobrze zredagowany i niegłupi. Gdyby J.P.Sartre przeczytał Wiedźmina, też by coś podobnego napisał. :))

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”