Czas wyłonić Drabblemistrza 2018! Głosowanie trwa!

Plebiscyt na najlepszą Poezję i Prozę ostatniego kwartału 2018 w toku!

Jak łatwo jest zniszczyć człowieka?

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
inspirator
scyzoryk
scyzoryk

Post#1 » 13 sty 2019, o 14:01

Dawniej uśmiech na twarzy
Długie górskie wędrówki
Spacery brzegiem morza
Nocne obserwacje gwiazd
I ty obok

Wtem zaczęło się psuć
Ktoś wdarł się do środka
Zajął me miejsce
I skończyło się
Nie było już nas 

Ciągły smutek mnie przytłacza
Niszczy, wypala, rujnuje
Została tylko ona
Jedyna wierna przyjaciółka
Butelka wódki

Awatar użytkownika
Gorgiasz
Zdobywca Artefaktu 2014 i Autor Lata 2018

Post#2 » 13 sty 2019, o 15:09

Najpierw zapraszam tutaj:
viewforum.php?f=81

Awatar użytkownika
Camenne
Jawna opcja Mandaloriańska
Jawna opcja Mandaloriańska

Post#3 » 14 sty 2019, o 16:10

Tytuł mnie zaciekawił do sprawdzenia, o czym wiersz jest, i niestety nie znalazłam tu nic dla siebie.

Potrzeba wyrzucenia swoich emocji w słowa jest istotna, ale nie zawsze jej efekty można nazwać poezją i dobre do podzielenia się z czytelnikiem. Ta próba moim zdaniem powinna zostać w notesie lub gdziekolwiek została zapisana, bo oczywiście jest ważna i istotna na swój sposób, ale dla ciebie jako autora - dla czytelnika już niestety nie ma tej wartości i znaczenia.
Ale, jeżeli cię to pocieszy, nie tak łatwo zniszczyć w ten sposób człowieka, nawet, jeżeli tak się to odczuwa. Zdecydowanie też nie rezygnuj z wyrażania siebie przez poezję.
Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Skróty: Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz (łącznik) – jak je poprawnie stosowaćJak wstawić wcięcia akapitowe:piorko: Piórko

Kawka
magiczna kosa
magiczna kosa

Post#4 » 14 sty 2019, o 19:26

Za dużo czasowników, zwłaszcza tych z "się" w jednej zwrotce.
Unikaj "me". Jeśli już musisz pisać o swoim, to pisz moje ;)

Mozets
zaczarowane ostrze
zaczarowane ostrze

Post#5 » 16 sty 2019, o 10:33

Począwszy od tytułu wszystko w utworze "inspiratora" jest zbyt dosłowne. I dlatego słuszne są uwagi, że poza słowami autor nie mówi zbyt wiele. Jak Hamlet gdy go zapytano : "panie co czytasz"- odpowiedział: słowa, słowa, słowa...
Sam pomysł jest bardzo dobry. Można z niego zbudować dramat człowieka. Przejmujący, porażający bólem, cierpieniem. Ale do tego by był poezją, koniecznie trzeba użyć poetyckich środków przekazu. By zanotować ból rzeczywiście wystarczą słowa. By nie uleciały one po przeczytaniu - trzeba coś wiecej. Myślę, że inspirator nie zniechęci się życzliwą krytyką ( podpowiedzią) i popracuje nad dobrym powtarzam - pomysłem.
Człowiek nie jest stworzony do klęski. Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać.
/ Ernest Hemingway (1899 - 1961)/

Człowiek zaczyna być człowiekiem wtedy, gdy przestaje jęczeć i przeklinać aby zacząć szukać prawdy, która rządzi jego życiem.
/James Allen/

Wróć do „Poezja”