Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Noc Świętojańska - event w odsłonie poetyckiej i prozatorskiej. Zachęcamy do wzięcia udziału. Termin zostaje przedłużony do 30 czerwca!

Wieczór

Kalejdoskop poezji. Wiersze rymowane, białe, limeryki, poezja śpiewana i inne.
Effie
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Wieczór

Post#1 » 14 sty 2019, o 16:27

Zapłonęło niebo
Okruchy wspomnień
Musnęły moją duszę
I zasypały myśli
Cisza

Mozets
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Wieczór

Post#2 » 15 sty 2019, o 17:48

Reminiscencje

Chwile
obrazy, uczucia, słowa,
niezliczone błyski
w niezmierzonej przestrzeni
zapadają w zakamarki umysłu

nic ich nie wymaże
zostają kolorowe i żywe
wracają – proszone lub nie

są smugą słońca
ciepłem dotyku,
zapachem liści,
kurzu drogi

tajemnym drgnieniem serca
które po latach
potrafi wciąż tak samo
rozjaśnić pamięć
i uleczyć duszę.

© M.Mozets

To zamiast komentarza. Co chcę przez to powiedzieć? Że rozumiem autora i czuję przesłanie jego krótkiego utworu. Wyraża on podobny stan ducha co mój - wiele lat temu. Ten przydługawy "ótfur" napisałem bardzo dawno temu. Kanwą były zdarzenia w małej wiosce mazurskiej. Gdzie los mnie rzucił na jakiś czas. Przepraszam, że "Reminiscencje" służą za podpórkę komentarza. Zyskuje on być może przez to na wyrazistości.

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Wieczór

Post#3 » 15 sty 2019, o 18:15

Zbyt mało, aby złapać to, co napisałeś i do własnego świata dopasować, jednak do poruszenia okruchami wspomnień wystarcza.

Effie
scyzoryk
scyzoryk

Wieczór

Post#4 » 16 sty 2019, o 09:50

Może faktycznie spróbuję coś dopisać. Chyba mi zabrakło pomysłu na dłuższe zakończenie.

Mozets
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Wieczór

Post#5 » 16 sty 2019, o 10:47

Tylko nie spiesz się. Poczekaj na dzień, nastrój, obraz, jakieś słowo (słowa), które zadźwięczą w Twoim sercu i umyśle jak czysty i jasny ton. Tak wyraźny i tak domagający się przelania na papier, że wystarczy tylko wziąć pióro i pozwolić mu pisać. Pisanie ma być uniesieniem, nie tylko techniczną czynnością. Że było autentyczne czujemy natychmiast po uwolnieniu tego zniewalającego, miłego a czasem bolesnego napięcia.

"Poezja jest chorobą niektórych ludzi, podobnie jak perła jest cierpieniem ostrygi".
/Heinrich Heine /

Wróć do „Poezja”