Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Zaproszenie

Rozmowy o książkach, filmie, serialach, muzyce i na inne tematy związane z kulturą. Zapraszamy do dyskusji w odpowiednich poddziałach.
Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz
Zobacz teksty użytkownika:

Zaproszenie

Post#1 » 26 kwie 2019, o 20:34

Drodzy i Szanowni Artefaktowicze,

najserdeczniej zapraszam na wernisaż mojej wystawy

Ze sztalugi i klawiatury czyli obrazy i słowa Lucyny Bełtowskiej

Miejsce wystawy:
Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius, ul. Jagiellońska 15, Kraków
Wernisaż: 9 maja o godz. 17:00
Czas trwania wystawy: 10 maja - 31 lipca 2019
Wystawie towarzyszy ilustrowany katalog, który jednocześnie jest tomikiem poezji.

Na wystawę wybrałam 57 obrazów o różnej tematyce, wymiarach i technice (często własnej, zawartej w pięciu malarskich cyklach, m.in. "Powrót do miasta", "Pani ze strychu", czy KLIMTEM zaWARHOLrzenie") oraz 26 wierszy, wydrukowanych na płótnie, które rozmieszczone zostaną pomiędzy obrazami w gotyckich, wystawowych salach podziemi Collegium Maius. Wiersze, nie stanowią precyzyjnych ekfraz, ale są swoistym dialogiem, dopełnieniem, suplementem, niemalże słownym pendant do malowideł i rysunków.

Pozdrawiam
nebbia

szczepantrzeszcz
Komentator Miesiąca
Komentator Miesiąca

Zaproszenie

Post#2 » 26 kwie 2019, o 21:00

Szczepan żałuje, na wernisaż nie przyjedzie, ale mocną ma nadzieję, że wystawę zobaczy.

Powodzenia życzę.

Awatar użytkownika
Alchemik
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Zaproszenie

Post#3 » 26 kwie 2019, o 21:30

La strega! Naszła mnie myśl, żeby udać się do Krakowa. Dziewiątego maja, chyba jeszcze będę miał na bilet. Jestem miłośnikiem Twojej sztuki i Ciebie. Mam nadzieję, że na hasło alchemik poprowadzą mnie do Artystki.

Dodano po 20 minutach :
Oglądałem Twoje cykle i znam wiele wierszy. Zawsze pełen podziwu.
Nieraz myślałem o ilustrowaniu swoich.
Zagłębiłem się jednak w literkach. Nigdy nie ćwiczyłem swoich umiejętności plastycznych. Zostawiłem je w powijakach dawno temu. Chciałbym przyjechać na ten wernisaż. Może się uda.
Uważam Ciebie za mądrą przyjaciółkę w Sztuce. I w ogóle za mądrą, co przystoi prawdziwym artystom. I w ogóle za Przyjaciółkę.

Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz

Zaproszenie

Post#4 » 27 kwie 2019, o 21:35

Szczepanie, ja także mam nadzieję, że będąc w Krakowie, znajdziesz czas na wizytę w Collegium Maius.
Jerzy, bardzo dziękuję za łaskawe słowa dotyczące "tej całej mojej twórczości" oraz zapowiedzi przyjazdu na wernisaż. Miło byłoby powitać w tym wyjątkowym miejscu.

Z pozdrowieniami
n

Awatar użytkownika
Alchemik
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Zaproszenie

Post#5 » 27 kwie 2019, o 22:19

Wydany pisarz?
Pewnie egzemplarze autorskie już porozdawałaś.
Nie narzekam, choć zawsze zdawało mi się, że łączy nas zrozumienie sztuki.
Ty, wykształcona w tym kierunku.
Ja, dziki rozbójnik, odkrywający piękno kwiatu, kiedy go nadepnę.
Zastanawiający się, czy truje czy leczy.
Zwykle rozmawialiśmy żartami.
Ale to były dobre żarty.
Nie zalecałem się do Ciebie.
Może trochę, ale to kwestia natury.
Bowiem w sztuce byliśmy ponad tym.
Czy Tobie zazdroszczę?
Oczywiście, że tak.
Napisałem setki wierszy, które przepadły w odmętach cyfrowych serwerów.
Kiedy z trudem wyławiam je z tego nurtu, okazuje się, że większość z nich jest dobrych ponad spodziewanie.
Utwory, o których się zapomniało czyta się jak nie własne.
Bardzo chciałbym ujrzeć Twój sukces, Lucia.

Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz

Zaproszenie

Post#6 » 27 kwie 2019, o 23:32

Jerzy,
obiecuję, że prześlę Ci katalog wystawy (a zapowiada się nieźle i na dodatek będzie miał podwójny nr ISBN), w którym znajdą się obrazy oraz wiersze prezentowane na wystawie.
"Wydany pisarz" - tak się złożyło, że oprócz jednego tomiku wierszy, wydanego dawno temu, popełniłam kilka poważniejszych pozycji, szczególnie tych związanych z moją wieloletnia pracą: "historyczno- sztuczną". A teraz - chi lo sa - jak mawiają Włosi, może i moja powieść doczeka się szczęśliwego finału. Oby.
Tak, to prawda; "przegadywaliśmy się" szczególnie w słownych, portalowych zabawach, które wymagały niemalże natychmiastowej, ciętej riposty. To był dobry, pouczający i rozwijający intelektualny trening. Mile to wspominam.

Pozdrawiam
n, czyli L.

Awatar użytkownika
Alchemik
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Zaproszenie

Post#7 » 29 kwie 2019, o 23:23

Ogromnie Ci dziękuję, Lucia.
Dla mnie te żartobliwe przepychanki słowne też były ćwiczeniem intelektualnym.
Ale przede wszystkim rozmową z przyjaciółką.
Ogólnie, jestem niedokształconym, smętnym typem.
Odrobina inteligencji pozwalała mi czerpać z chaosu postrzegania i przyporządkowywania.
A jednak, posiadam całkiem niezłe wykształcenie, które zdobyłem poza wykładami z różnych studiów.
Oczywiście, różne studia, bardzo różnorodne, zwykle zaczynane i niekończone, są ziarenkami krystalizacji mojego chaosu.
Możesz się uśmiechać, ale ja naprawdę czuję się poetą i alchemikiem.
Jednocześnie uznaję Twój statut Wiedźmy.
W polskim języku brzmi to lepiej niż la strega, która bardziej oznacza romańskiego demona, uładzonego we włoskim do czarownicy.
W polskim, słowiańskim, strzyga to wciąż krwiożerczy demon.
A Ty jesteś...
Wiedząca.
W ogóle, uważam polski język za niosący wiele informacji, może redundancyjny, ale i plastyczny w muzyce szepczącego wichrem gwizdu.
Wiem, że lubisz włoski.
Ja też.
Wydaje się taki miękki i melodyjny, choć Ty z pewnością zauważasz w nim więcej.

Jurek

Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz

Zaproszenie

Post#8 » 16 maja 2019, o 17:12

Moja wystawa Ze sztalugi i klawiatury czyli obrazy i słowa Lucyny Bełtowskiej, której wernisaż odbył się w Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius tydzień temu, 9 maja br., została wpisana w program tegorocznej NOCY MUZEÓW w Krakowie.

Serdecznie zapraszam :)

Awatar użytkownika
Camenne
crazy plant lady
crazy plant lady

Zaproszenie

Post#9 » 16 maja 2019, o 17:56

Szkoda, że już nie mieszkam w Krakowie, bo bym się pojawiła :)

Gratuluję przy okazji!
Czytaj, a będziesz czytany! Komentuj, a będziesz komentowany!

Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywizJak wstawić wcięcia akapitowe

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Awatar użytkownika
Karen
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi
Mistrzyni tortur narzędziami dentystycznymi

Zaproszenie

Post#10 » 16 maja 2019, o 19:04

Niestety, do Krakowa mi daleko, a najbliższe miesiące zapowiadają się intensywnie. Gdybym była bliżej, to chętnie bym wpadła.
W każdym razie, gratulacje! :kocham3:
Jeśli nie wiesz, co masz dalej zrobić, to zrób sobie kawę.

Wróć do „Kulturalnik”