Zakładki - jak działa forumowa opcja dodawania zakładek. Zapisz tekst na liście i przeczytaj później!

Event Noc Świętojańska - zachęcamy do czytania prac uczestników!
Odsłona poetycka i prozatorska.

Zaproszenie

Rozmowy o książkach, filmie, serialach, muzyce i na inne tematy związane z kulturą. Zapraszamy do dyskusji w odpowiednich poddziałach.
Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz
Zobacz teksty użytkownika:

Zaproszenie

Post#11 » 16 maja 2019, o 23:15

Karen, Cam...
pięknie dziękuję. Wystawa w Muzeum UJ Collegium Maius czynna będzie do końca lipca, więc jeśli uda Wam się zahaczyć o Kraków - serdecznie zapraszam :)

Awatar użytkownika
Gorgiasz
gladius tytanów
gladius tytanów

Zaproszenie

Post#12 » 5 cze 2019, o 15:54

Miałem ogromną przyjemność zwiedzić wystawę Nebbii. W nastrojowej scenerii, podziemiach Collegium Majus sprawia niecodzienne i niezapomniane wrażenie. Bardzo zróżnicowane, wielotematyczne obrazy i rysunki ułożone w cykle przedstawiają pewne koncepcje tworzące określoną całość. Wystawa warta szczególnego polecenia; zachęcam wszystkich do wizyty w pięknym Krakowie; spacer po rynku i uliczkach Starego Miasta będzie wspaniałym uzupełnieniem takiej wyprawy.

Awatar użytkownika
Alchemik
świetlista lanca mrozu
świetlista lanca mrozu

Zaproszenie

Post#13 » 5 cze 2019, o 16:21

Żałuję, że ja nie miałem tej przyjemności, bo właśnie przeglądam przepiękny katalog Lucyny, Ze sztalugi i klawiatury...
Wiersze i ilustracje. Przewodnik po inspiracjach artystki.
Dziękuję, Lucia, za ten wspaniały podarek.

Jerzy

Awatar użytkownika
nebbia
Wydany pisarz

Zaproszenie

Post#14 » 5 cze 2019, o 22:57

Gorgiaszu,
bardzo dziękuję za pozytywną ocenę mojej wystawy. Cieszy mnie niezmiernie fakt, że zwróciłeś uwagę na jej "scenariusz" - czyli myśl, której starałam się nadać zamierzony, realny kształt. Chciałam, aby te "moje malarskie światy" były spójne z wierszami stanowiącymi - wprawdzie autonomiczny - ale także kompatybilny (żywię przynajmniej taką nadzieję) element w miarę spójnej całości. Całości, jaka przekornie zaczyna się serią rysunków "Na strychu", aby w czwartej sali "U Kazimierza" (najstarszej części Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieszczącej się w budynku nabytym w 1400 r.), zejść na "krakowski bruk", do cyklu obrazów "Powrót do miasta".

A i tak to wszystko dzieje się w muzealnych, gotyckich podziemiach. 

Alchemiku, miłej lektury.

Pozdrawiam
nebbia

Wróć do „Kulturalnik”