Zachęcamy do czytania naszych poradników!

Obsesja - cz. 2

Długa proza: fragmenty powieści, długie opowiadania i inne teksty dużej objętości. Mile widziane wszelkie możliwe gatunki literackie i teksty, które nie mieszczą się w dziale Miniatury i drabble. Prosimy o odpowiednie tagowanie tekstów!
Regulamin forum
W tym dziale należy publikować opowiadania, powieści oraz inne długie formy prozatorskie. Utwory krótkie (drabble, miniatury, krótkie opowiadania) publikujemy w dziale "Miniatury i drabble". 

Przydatne definicje 

drabble – krótka forma literacka licząca dokładnie sto słów 

miniatura literacka (short story) – krótki utwór składający się z mniej niż 7 500 znaków 

opowiadanie – krótki utwór epicki o prostej akcji, niewielkich rozmiarach, najczęściej jednowątkowej fabule, pisany prozą 

powieść – długi utwór narracyjny opisujący rozbudowany ciąg zdarzeń 

Jeżeli twój tekst jest dłuższy niż 25000 tysięcy znaków ze spacjami, należy go podzielić na części. Każda część musi znaleźć się w osobnym temacie i nie przekraczać ww. objętości. 

Nazwa tematu powinna składać się z tytułu tekstu. Dodatkowo, dla tekstów wieloczęściowych, w tytule należy podać numer części, na przykład "Tytuł - część 1". W przypadku publikowania fanfiction, należy podać źródło w nawiasie kwadratowym, przykładowo: "[Harry Potter] Tytuł opowiadania".  

Każdy tekst należy odpowiednio otagować. Tagi wybieramy z pola pod tytułem tematu. Listę tagów oraz ich podział można znaleźć na podstronie. Dla publikacji wieloczęściowych funkcjonuje dodatkowy tag tekst wieloczęściowy, a dla fanfiction fandomowe (np. fanfiction-harry-potter).

Stalkerka
scyzoryk
scyzoryk
Zobacz teksty użytkownika:

Obsesja - cz. 2

Post#1 » 14 lut 2020, o 11:20

W końcu pękasz, po mojej ostatniej akcji. 

prawa zostaje zakończona. 

Upokorzona wychodzisz. 

Zaczął padać deszcz. 

Idziesz do swojego domu.

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Obsesja

Post#2 » 14 lut 2020, o 11:25

Pięknie, fajnie, ale nowe części dodajemy jako nowy temat ;)
Jak poprawnie zapisywać dialogiMyślnik, półpauza i dywiz  

Po-ta-toes! Boil them, mash them, stick them in a stew. Lovely big golden chips with a nice piece of fried fish.

Stalkerka
scyzoryk
scyzoryk

Obsesja

Post#3 » 14 lut 2020, o 12:53

Cam pisze:Pięknie, fajnie, ale nowe części dodajemy jako nowy temat ;)

Będę pamiętać na przyszłość.

Awatar użytkownika
DuralT
USS Gerald R. Ford
USS Gerald R. Ford

Obsesja - cz. 2

Post#4 » 15 lut 2020, o 11:55

Błęczy: Prócz tego co wcześniej nakreśliłem, odnośnie liczb i liczebników: trzylatek nie 3 latek, to dodatkowo przy zapisie dialogów stosujemy półpauzy lub pauzy, nie dywizy. 

Tu już o fabule. Gdy są dwie części łatwiej jest komentować. Ciężko jest pisać o psychologii i zwyrodnoeniach psychicznych (bo chyba stalking pod takie podpada). Osobiście ta historia mnie średnio wciągnęła, jest ciekawy motyw, ale brakujd mi tej ikry. Nie czuję do końca tego klimatu. Poprzedni rozdział był pod tym względem lepszy .

— No to płyńmy dalej, marynarzu, bo? 

— Navigare necesse est, vivere non est necesse.  

Andrzej Ziemiański – Pomnik Cesarzowej Achai - Tom V

Wróć do „Opowiadania i fragmenty powieści”