Powroty

Nie wiesz, jak ugryźć pewien temat? Masz problem z pisownią, zapisem dialogów, ortografią, zasadami interpunkcji, nie jesteś pewien, gdzie postawić przecinki, a gdzie nie? Pogotowie literackie w sprawach prostych i tych bardziej złożonych. Zadaj swoje pytanie!
Awatar użytkownika
interlokutorka
zaklęty miecz
zaklęty miecz
Zobacz teksty użytkownika:

Powroty

Post#1 » 15 mar 2020, o 18:35

Czy mieliście kiedyś tak, że porzuciliście jakiś tekst, po paru latach go znajdujecie i nachodzi Was nagle wena, by pisać to dalej?  

A może tylko znaleźliście, bez żadnej tam "weny" ? 

Jeśli opublikowałam to w złym dziale, proszę adminów o przeniesienie.

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Powroty

Post#2 » 15 mar 2020, o 18:41

Pewnie, że tak. Właśnie nawet teraz piszę tekst, który właściwie jest moim pierwszym dużym pomysłem ciągnącym się za mną od samych początków, kto wie, może tym razem go ukończę, bo wreszcie mam wrażenie, że mam dość dobre pióro, by móc to zrobić w wersji finalnej.  

Ale z mniejszymi tekstami też tak mam, cały folder ze spisanymi przeróżnymi pomysłami na opowiadania, które kiedyś porzuciłam, czeka. Niektóre zignoruję, niektóre napiszę. Nie ma niczego złego w recyklingu tekstów. W końcu na wszystko przychodzi pora ;)

Awatar użytkownika
interlokutorka
zaklęty miecz
zaklęty miecz

Powroty

Post#3 » 15 mar 2020, o 18:43

teraz piszę tekst, który właściwie jest moim pierwszym dużym pomysłem ciągnącym się za mną od samych początków, kto wie, może tym razem go ukończę

Skąd ja to znam... xD 

Owszem, czasem coś musi odleżeć. Z tekstami jest trochę jak z winem.

Awatar użytkownika
Cam
Random Cruelty Generator
Random Cruelty Generator

Powroty

Post#4 » 17 mar 2020, o 10:57

Kto tego nie zna :D

Awatar użytkownika
Briala
Kieszonkowy dyktator
Kieszonkowy dyktator

Powroty

Post#5 » 26 kwie 2020, o 16:41

Mam podobnie. Swój tekst przepisywałam już kilka razy, z tym, że z pewnych powodów na bardzo długo przestałam pisać – ale myślę, że dobrze wyszło. W międzyczasie poprawiłam warsztat i w końcu mogę opowiedzieć tę historię tak, jak chcę faktycznie. :)
I do not over-intellectualise the production process. I try to keep it simple: Tell the damned story. 

—Tom Clancy

szczepantrzeszcz
Szczepan I Złotousty
Szczepan I Złotousty

Powroty

Post#6 » 26 kwie 2020, o 17:50

Kilka lat temu porzuciłem tekst, ale cięgle o nim myślę. 

Inny skończyłem, opublikowałem na forum literackim, Gorgiasz zgłosił uwagi. Mam nadzieję, że kiedyś skorzystam z Gorgiaszowych uwag, dopiszę te pięćdziesiąt, czy może sto stron i dopiero wtedy uznam, że skończyłem to, co zacząłem.

Wróć do „Pogotowie literackie”